REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

V hostinci U Zlaté lípy si vychutnáte českou domácí kuchyni a nejen to!

Hostinec U Zlaté Lípy naleznete na severu Čech, v Novinách pod Ralskem. Nese své jméno podle památné lípy, která u něj roste. V této restauraci oceníte tradiční receptury a čerstvé ingredience, vše s láskou vařené. Svíčková jako od babičky, koprovka jako od maminky, vše je poctivé a velmi chutné. V hostinci se prolíná tradice našich předků s moderním pojetím přípravy a servírování pokrmů. Restaurace je vymezena rozsahem svého zaměření, ale také omezena časově. Restaurace je otevřena pouze v době obědů, v čase mezi 10:30-15 hodin, poslední objednávka je možná ve 14:30.

Součástí budovy, kde se hostinec nachází, je také penzion, který má 120letou tradici. Můžete se zde ubytovat v jednom ze čtyř bohatě vybavených pokojů, tři jsou dvoulůžkové a jeden třílůžkový. Rezervovat pokoj si můžete telefonicky, e-mailem nebo přes rezervační portál www.booking.com. Více informací naleznete www.hostineczlatalipa.cz.

U Zlaté lípy si můžete také zasportovat. Využijte tzv. golfový driving, kde můžete potrénovat, a pak se vydat na jedno z okolních golfových hřišť, na výběr máte několik blízkých golfových rezortů.

REKLAMA

Okolí dále nabízí několik výletů. Nejvýraznější dominantou okolní krajiny je bezesporu vrchol Ralsko. Typický je pro něj tvar kužele, který je z jedné strany jakoby nakousnutý. Na vrcholu se tyčí zbytek hradní věže stejnojmenné hradní zříceniny, odkud se vám naskytne dechberoucí výhled do okolní krajiny. Za návštěvu jistě stojí nedaleká barokní papírna v Hamru na Jezeře, která patří mezi nejdůležitější technické památky u nás.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA