Užijte si zimní radovánky v Kladském pomezí

Několikakilometrové hřebeny Jestřebích hor, okolí Jiráskovy chaty na Dobrošově a další místa v krajině Kladského pomezí jsou v zimních měsících nejen krásná, ale svým reliéfem také vhodná pro běžecké lyžování. Užijte si období zimních radovánek a sportů právě v našem regionu.

Reklama

Ačkoliv se sněhovými podmínkami nemůže vyrovnat blízkým Krkonoším a Orlickým horám, Kladské pomezí nabízí naprostý klid, ničím nerušenou přírodu a kvalitně strojově udržovanou síť tratí, která je propojena s oblastí Broumovska a dokonce i se sousedním Polskem, konkrétně s oblastí národního parku Góry Stolowe. Pozvolná stoupání, mírné sjezdy, krásné a daleké výhledy do kraje – to všechno jsou charakteristické znaky zdejších běžeckých stop, kterých zde najdete více než 300 km, a všechny jsou pravidelně upravovány. Svůj výlet si navíc můžete zpestřit výstupem na některou z rozhleden nebo se zahřát v jedné z turistických chat.

Zajímavostí je, že celý systém běžeckých tras byl navržen tak, aby na sebe jednotlivé úseky navazovaly. Díky tomu je v případě dostatku sněhu možné projet na běžkách napříč celým regionem z Jestřebích hor až na Dobrošov. Letošní novinkou je úprava další trasy poblíž Hronova, která vede ze Zbečníka směrem na Jírovu horu.

Běžkařům již několik let slouží praktický web ski.kladskepomezi.cz, na kterém naleznou nejen přehled tratí v jednotlivých oblastech Kladského pomezí a Broumovska, ale především aktuality o jejich sjízdnosti, a nechybí tu ani tipy na další zimní aktivity v našem regionu.

Kladské pomezí je obecně prospěšná společnost, jejímž cílem je šetrný rozvoj cestovního ruchu. Jejím zakladatelem je Svaz cestovního ruchu Kladské pomezí, který sdružuje více než 40 měst, obcí a soukromých subjektů. Kladské pomezí je taktéž oficiální název turistické oblasti v severovýchodních Čechách při hranici s Polskem, která zaujímá rozlohu bývalého okresu Náchod a částečně zasahuje do okresu Trutnov v oblasti Jestřebích hor.  Název vychází z historie, kdy tudy procházela důležitá obchodní stezka spojující Prahu s polským Kladskem.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama