REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 23.9. a svátek má Berta
V okolí

Užijte si dovolenou v Karlovarském kraji #mozaikazazitku

Přijeďte zažít atmosféru Belle Époque a osvěžit tělo i ducha do elegantních lázeňských měst Karlovarského kraje nebo se nechat uchvátit fascinující krajinou Krušnohoří, kde na vás dýchnou staletí historie těžby a mincovnictví v kulisách fascinujících přírodních útvarů. Vydejte se poznat zdejší hrady a zámky s tajemnými poklady či majestátní kláštery s artefakty historického významu. Nechejte se hýčkat, uchvacovat i překvapovat. Vítejte v Karlovarském kraji.

Lázeňský ráj v srdci Evropy

Lázeňská města s romantickou atmosférou nabízejí léčivé procedury prověřené staletou tradicí i moderní medicínou. Kromě léčebných účinků je pobyt v lázních rovněž nejefektivnějším a nejpříjemnějším způsobem prevence vlastního zdraví a posílení imunity. Lázeňské hotely nabízí léčebné i wellness pobyty pro všechny věkové kategorie. Užijte si příjemné hýčkání během blahodárných procedur a dopřejte si špičkovou gastronomii a bohatý kulturní program. Ubytujte se v některém z lázeňských měst a objevujte nespočet přírodních i historických zajímavostí v okolí.

Divoká příroda i drsná hornická krajina

Ráz kraje ale kromě živých lázeňských měst utváří i bujná příroda, divoké hory nebo tajemné důlní štoly v Krušnohoří na seznamu UNESCO. Nazujte sportovní obuv a vyrazte třeba do přírodní rezervace Kladské rašeliny s naučnou stezkou vedoucí po povalových chodníčcích nebo do rezervace Soos, která díky měsíční krajině a četným výskytům vývěrů minerální pramenů připomíná Island. V Krušných horách vybízí k procházkám Božídarské rašeliniště i naučná stezka vedoucí z Horní Blatné na Blatenský vrch s rozhlednou a rozeklanou přírodní památkou Vlčí jámy. Zlatým hřebem návštěvy Krušných hor by měla být návštěva muzea Královská mincovna v Jáchymově nebo Rudé věže smrti u Ostrova.

REKLAMA

Netradičním zážitkem je návštěva Krušnohorského podzemí. V helmě a gumácích objevíte pozůstatky těžby třeba ve štole č. 1 v Jáchymově, zachovalém dole Mauritius u Horní Blatné nebo štoly Johannes u Božího Daru.

Dobrodružství v přírodě

Toužíte po aktivní dovolené v krásné krajině? Ať už se vydáte za dobrodružstvím pěšky, v sedle kola nebo u vesla loďky, užijete si dovolenou plnou zábavy v nedotčené přírodě. Důkazem je přes 2100 kilometrů cyklotras různých náročností a stovky kilometrů turistických tras. Mezi nejoblíbenější cyklostezky patří Cyklostezka Ohře, která nabízí návštěvu města Cheb, gotického hradu Loket i přírodní památky Svatošské skály. Krušnými horami vede oblíbená Krušnohorská magistrála, která čeká na skutečné dobrodruhy a cyklo nadšence. Krajem prochází i mezinárodní trasy EuroVelo 13 neboli Stezka Železné opony a EuroVelo 4. Mezinárodní cyklotrasou je i Karlova stezka spojující Aue a Karlovy Vary.

Kraj příběhů a legend

Objevujte hrady, zámky a kláštery s artefakty historického významu, například relikviářem svatého Maura, který patří společně s korunovačními klenoty k nejcennějším zlatnickým památkám v zemi. Jistě vás zaujme hrad Cheb – jediná císařská štaufská falc u nás nebo hrad Vildštejn se středověkou hodovnou a výstavou hasičské techniky. Nejkrásnějšími zámky kraje jsou zámek Kynžvart, s kabinetem kuriozit i zámek Chyše, který ve svých dílech proslavil Karel Čapek. Na zámku Ostrov si zase prohlédnete novou výstavu „Zámecká zahrada v proměnách času“. 

Vaše cesta Karlovarským krajem začíná na www.zivykraj.cz.

Foto: ©Živý kraj

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA