Už jste si vyzkoušeli paddleboard?

Je tady léto a určitě přemýšlíte o tom, jaké letní dobrodružství nebo zábavná aktivita by rozčeřila stojaté vody každodenní rutiny. Určitě jste si už všimli skupinek lidí pádlujících ve stoje na nejrůznějších vodních plochách. Stand up paddleboarding je volnočasová a sportovní aktivita, která nabírá stále větší obliby i na českých rybnících a přehradách. Jízda nebo spíše plavba na paddleboardu je poměrně jednoduchá k naučení a vhodná pro každého.

Pokud už jste na “pedlu” už aspoň jednou stáli a teď si lámete hlavu s tím, které prkno bude nejvíc vyhovovat aktivitám, které na něm chcete nejlépe s celou rodinou provozovat? Vyzkoušet můžete nafukovací paddleboardy značky Aqua Marina, která byla založena již v roce 1991 a řídí se svým mottem “The Absolute water life”. Aqua Marina vyrábí nejrůznější typy a tvary nafukovacích “iSUP” paddleboardů a kayaků včetně příslušenství jako jsou pádla, nepromokavé vaky na vodu nebo sedátka, která se dají připevnit na paddleboard a vy tak můžete vyrazit i v sedě. Hi-tech novinkou pro požitek z rychlejší jízdy nebo jenom prostředek, jak se vyhnout pádlování při delším výletu na vodě, je malý motůrek, který se k paddleboardu nebo kayaku připevní zespoda. 

Jaký paddleboard si tedy vybrat? Tady je pár modelových situací, ve kterých vám poradíme jaký typ paddleboardu k nim zvolit.

Reklama


Dětská zábava a plácání u břehu – potřebujete zabavit děti u vody, abyste měli chvilku klid na opalování a četbu knihy. Máte hned několik možností, jak je zabavit. Buď jim dáte k dispozici obří plochu “mega matračky”, velrybu neboli megaboard k dovádění a ostatní necháte jejich fantazii nebo děti povedete k prohlubování dovedností a pohybové koordinaci a vyberete jim dětský paddleboard. K tomu jsou ideální tenčí a kratší SUPy o rozměrech 8’ až 12’6’’ stop. Nezbytnými doplňky jsou i záchranná vesta a dětské pádlo, které má menší list a ratolest, tak může lépe ovládat paddleboard a mít z jízdy stejnou radost jako dospělý. Co si budeme povídat, dětem ve skutečnosti stačí jakýkoliv paddleboard, který plave.


 Tip: žlutý dětský paddleboard Aqua Marina VIBRANT


První setkání s paddleboardem a testování rovnováhy – rádi byste vyzkoušeli co to ten “padlborting” je a rozhodli jste se čelit vaší obavě, že neudržíte rovnováhu a spadnete do vody. Potřebujete si vybrat nějaké prkno, které vás podrží a udrží. Hledejte označení “allround”, neboli širší board se zakulacenou špičkou v rozměrech 9’ až 11’.


 Tip: oranžový allround Aqua Marina FUSION nebo pro těžší jedince Aqua Marina MAGMA

Partička kamarádů a rozlučky se svobodou – konečně jste se dohodli na společném datumu ve vašich diářích a chcete si společný čas náležitě užít. Takže vyrazíte trochu pádlovat, trochu si povídat a hlavně si to užít.

Tip: pro drobnější dívky a ženy doporučujeme zelený allround Aqua Marina BREEZE a pro pánskou posádku pak modrožlutý allround Aqua Marina BEAST
Rodinná výprava a delší výlety – ideální na víkend nebo dovolenou. Kombinace pohybu a zábavy při společném dobrodružství na cestě k vytyčenému cíli ať už vyrazíte po klidné řece nebo na druhou stranu jezera. K delším vzdálenostem jsou vhodné “touring” paddleboardy, které mají špičku, aby snáze klouzali po hladině a také dostatečnou šířku, aby vás podrželi až budete trochu unavení.

Tip: modrý touring iSUP Aqua Marina HYPER nebo rodinný červený paddleboard Aqua Marina ATLAS, který je delší s nosností 170 kilogramů


Yóga, fitness a chvíle harmonie na vodě – máte rádi jógu, cvičení, protahování těla, tvarování krásné postavy, přírodu a chtěli byste tyto aktivity posunout dál jak po fyzické, tak po psychické stránce a dosažení naprostého zenu. Nastal ideální čas přesunout tyto aktivity na vodu. Pohyblivá vodní hladina dá zabrat vašemu centru hloubkové rovnováhy a blízkost přírodního živlu vám krásně vyčistí hlavu a nabije vás novou energií.

Tip: pastelově šedo-tyrkysový paddleboard Aqua Marina DHYANA

Trénink, doplňkový sport nebo závodění – hledáte letní variantu k běžkám, nebaví vás přeplněné cyklostezky cyklisty, bruslaři a lidmi na vycházkách a potřebujete pravidelně vydávat energii při nějaké sportovní aktivitě. Začněte pravidelně jezdit na paddleboardu. Dáte si pořádně do těla a nebudete si u toho ničit klouby. Pro rychlejší jízdu a skluz při pádlování jsou vhodné plováky typu “race”, které jsou špičaté, úzké a dlouhé 12’6 až 14’.

Tip: červený race iSUP Aqua Marina RACE

Patříte k těm, kteří budou i tento rok odolávat nejvíc trendy letní zábavě u vody nebo uděláte první krok na palubu desky, která znamená zábavu?

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama