Uvažujete nad pronájmem karavanu? Nechte své obytko nebo karavan vydělávat

Čím dál více lidí dává přednost dovolené v přírodě. Člověk může nechat vyniknout svého svobodného ducha, je jen na něm, kam pojede a s kým tam pojede.
A karavan je oblíbeným parťákem pro tento typ dovolené. Nadšený výletník si jej koupí, vyjede na dovolenou, získá zážitky a dovolenou si užije. Pak ale zjistí, že mu mimo dovolenou karavan vlastně smutně stojí v garáži. Výletník ví, že jej po celý rok nevyužije. A to je škoda.
Naštěstí pro vás i pro karavan je tu však možnost pronájmu. Jde o příjemný způsob, jak si přivydělat.
Jeden den půjčení karavanu nebo obytného vozu vám na účet může přinést něco mezi jedním až čtyřmi tisíci korun.

Různé možnosti

Reklama


Pokud chcete karavan pronajmout, tak je tady samozřejmě cesta samotáře. Inzerát můžete vyvěsit někde na internetu, lze jej přidat na Facebook, možností je mnoho, nicméně…
Spolehlivější jsou však agregátory.
Jsou to místa, kde váš karavan uvidí lidé, kteří by si jej rádi půjčili (kempaři, lovci, myslivci atd.)
Takové stránky si však často účtují tučné provize za každý pronájem, mohou vám tedy strhnout i tisíce korun z jednoho pronájmu.

Agregátor bez provize


Existuje však místo, které spojuje kempařskou komunitu. Své útočiště zde najdou nejen ti, kteří chtějí pronajmout, ale také ti, kteří chtějí vyjet do přírody.
Portál Hledamkaravan.cz nebere provize, stačí pouze zaplatit za dobu, kdy u nich budete mít aktivní inzerát (6, 12 nebo 24 měsíců) a je to něco kolem 2 až 3 Kč za den a tato investice se vám (podle toho, kolik si účtujete za pronájem) vrátí po jedné výpůjčce.
Je to nový projekt, který vznikl spojením sil půjčovny karavanů a marketingové agentury, která zajistí, že na portálu bude dostatek lidí (v jejich obchodních podmínkách jsme našli, že do marketingu tento rok vloží minimálně 500.000 Kč).

Domluva je hlavní:


Vzdálíme se od světa agregátorů a ponoříme se do ne vždy průzračných vod mezilidské komunikace. Věříme v dobro komunity kempařů, nicméně je důležité mít několik bezpečnostních pomůcek, abyste mohli chránit svůj karavan.

Než do něčeho podobného půjdete, tak byste měli svůj karavan pojistit. Také byste se měli domluvit, jakou budete mít vratnou kauci. Vratná kauce je částka, kterou vám zákazník zaplatí, když převezme karavan. A kdyby se cokoliv karavanu mělo stát, tak máte nárok si tuto částku nechat. Ve světě pronajímání vozidel jde o standardní stavební kámen, na kterém můžete stavět důvěru mezi vámi a zákazníkem.

A posledním členem této bezpečné trojice je smlouva o pronájmu. Dovolená s karavanem, to jsou zážitky a dobrodružství, čas v přírodě utíká jinak, než v civilizaci. Sežeňte si smlouvu o pronájmu, kde bude jasně řečeno, kdy pronájem začíná, kdy končí, jaké jsou jeho podmínky apod. Podepište tu smlouvu spolu s klientem a máte zaděláno na dobré vztahy.

A co víte, třeba když vše klapne, tak se k vám nadšený výletník zase jednou vrátí a vy zase vyděláte.

Cesta za výdělkem


Tak teď víte, co vše je dobré udělat, než vykročíte na cestu amatérské půjčovny. Vložte inzerát, sežeňte si smlouvu a domluvte si kauci a ostatní detaily ohledně pronájmu.

Vydejte se na podnikatelské dobrodružství a pronajměte karavan.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama