Usedlost Cibulka získá střechu zdarma

Usedlost Cibulka v pražských Košířích, která poslední desítky let chátrala, má dalšího štědrého podporovatele. Celý areál letos v dubnu koupila Nadace rodiny Vlčkových, která ho plánuje kompletně zrekonstruovat a otevřít tu Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem a také prostory pro veřejnost, například kavárnu.

Reklama

Plán na obnovu celého areálu zaujal i další podporovatele. Prvním významným partnerem je společnost Wienerberger, která se rozhodla filantropický projekt podpořit tím, že daruje novou střešní krytinu Bobrovka na celý nový areál. Jedná se o dar v řádu milionů korun. Ve videu z podzimní akce na Cibulce toto partnerství oznamují manželé Vlčkovi s Kamilem Jeřábkem, ředitelem společnosti Wienerberger. 

Manželé Vlčovi a Kamil Jeřábek, ředitel společnosti Wienerberger . Foto: ©Nadace rodiny Vlčkových

Když jsem procházel parkem a viděl tu ruinu, říkal jsem si, že si zaslouží něco mimořádného.  Věnujeme na tuto usedlost střešní krytinu Bobrovka. Jsme moc rádi, že do toho jako firma můžeme jít,“ komentuje rozhodnutí pomoci Kamil Jeřábek, ředitel společnosti Wienerberger.

Za tento dar v řádu milionů korun moc děkujeme,“ dodává dar Ondřej Vlček, spoluzakladatel rodiny Vlčkových.

Na Cibulce letos probíhají záchranné práce. Dělníci zchátralé budovy vyčistili a takzvaně vystojkovali, tedy podepřeli pevnými dřevěnými konstrukcemi. Zpevnili také krov. Rozpadající se střechy na hlavní budově a domku zahradníka dělníci nahrazují provizorní střechou, aby dovnitř nezatékalo a budovy byly v suchu do doby, než začne rekonstrukce.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama