Umělecké vyhlídky Františka Palackého v Hodslavicích

4 fotopointy Umělecké vyhlídky Františka Palackého v Hodslavicích, kde se můžete stát součástí uměleckého díla i si nechat vzít dech z úžasných výhledů na krajinu Podbeskydí.

Reklama

Na místních kopcích prý malý ogar František Palacký pásl krávy. Obří Školní židle nebo obří rám alias Frame Hodslavice vzbuzují největší emoce. Pokud ale chcete vidět luční nekonečno, navštivte vyhlídku Základní kámen. Jaké je to vstoupit do věčného kruhu díla Krásověda, poznáte v historickém centru Hodslavic přímo před rodným domkem Františka Palackého.

K Vyhlídkám to není daleko, jen 15 min. z centra uličkami, půvabnými alejemi a květnatými loukami. Kopce Podbeskydí jsou mírné, zvládnou to i děti a senioři. Artefakty nesou moudrá slova Františka Palackého i zajímavé info z jeho života. Mapový navigátor, jak se dostat k Vyhlídkám naleznete přímo u rodného domku Františka Palackého na plotě.

Ideální den pro výlet do Hodslavic v létě je sobota, protože to je otevřeno od 10,00 – 16,00 hod i útulné muzeum rodný domek Františka Palackého a dozvíte se tam exkluzivně informace, které se jindy a jinde nedozvíte. Našim průvodkyním totiž předali potomci Františka Palackého zajímavé perličky z jeho života, aby se o ně podělily s návštěvníky.

Chcete vědět, co měl František Palacký společného s Einsteinem, nebo co se stalo s pomerančem, úplně posledním předmětem, kterého se dotkl? Víte, za co rád utrácel a co považoval za dobrou investici? Kdo byla jeho první osudová láska, která mu změnila život? Nebo která slova vetkl do českého jazyka a dodnes je používáme? Přijeďte do Hodslavic v sobotu od června do srpna. 

Více na www.visithodslavice.cz

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama