Turistům slouží nové publikace o Šumavě a Chodsku

Největšími devizami Plzeňského kraje je kromě piva krásná zalesněná oblast Šumavy a kraj tradicí a folkloru Chodsko. A právě tyto destinace představuje Plzeňský kraj ve svých nových publikacích, které pomohou turistům poznat lépe tento region.

Reklama

Šumava od nepaměti láká turisty. Ne nadarmo se jí říká „zelená střecha Evropy“. Turisté Šumavu vyhledávají jak v létě, tak v zimních měsících. Procházky, nordic walking, výlety na kole, výšlapy do výšek, lyžování, to vše k šumavské krajině prostě patří. V letošní turistické sezoně přišla na svět nová mapa Šumavy a také image publikace. Šumava se tu představuje v celé své kráse a pomáhá turistům lépe poznat tuto krásnou krajinu.

Další zajímavou oblastí pro poznávání je osobitý a svérázný kraj Chodska. Chodsko je pojem nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Atmosféra chodských koláčů, dudáků, barevných krojů, tradiční keramiky, je pro turisty jedinečná. Před několika dny sem při Chodských slavnostech přijelo opět několik desítek tisíc lidí. Chcete-li také poznat svéráznou krajinu Českého lesa u bavorských hranic, inspirujte se v nové publikaci o Chodsku, kterou právě vydává Plzeňský kraj. Jak vypadá chodský kroj, kdo významný se na Chodsku narodil, co je to paličkování a kanafas, jak se slaví masopust nebo zdobí chodská keramika, to vše se z nového image prospektu můžete dozvědět.

Více o Šumavě, Chodsku i nových publikacích se dozvíte na turistickém portále Plzeňského kraje www.turisturaj.cz.

Projekt Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií je spolufinancován Evropskou unií.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama