REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Turistika to nejsou jen výlety, ale také správná péče o tělo a odpočinek

6. 3. 2022

Cestování a turistika to nejsou jen výlety a zábava na každém kroku, ale také pořádná příprava a odpočinek. Jistě si i vy pečlivě plánujete cíle svých cest a stejnou péči je dobré věnovat i výběru doplňků, které vám pomohou si kvalitně odpočinout a nabrat zpátky sílu pro další sportovní i pracovní výkony. Protože všechno souvisí se vším.

Všechno souvisí se vším

Myšlenka, že všechno souvisí se vším a že všechno je nějak spojeno, to není jenom notoricky známá úvaha a prázdná fráze. Jde v podstatě o kardinální pravdu, kterou bychom zjednodušeně mohli ve zkratce pojmenovat to, na co přišla věda v posledních několika letech.

Pořádný fyzický výkon si zaslouží pořádný odpočinek. Přímá úměra je jedna věc, ale proveditelnost věc druhá. Jak dosáhnout efektivní regenerace, dopřát tělu potřebnou dávku vitamínů, minerálů a zároveň udržovat silnou imunitu? Hádáte správně. Je třeba nejen najít si čas na spánek, ale také zvolit efektivní potravinové doplňky, které zkvalitní váš spánek.

REKLAMA

Když doplňovat, tak v nejvyšší kvalitě

Bylo by jednoduché říci, objednejte si tohle a tohle, ale to není prvotní cíl našeho článku. Nejprve je potřeba si jednoduše vysvětlit, co je potřeba pro kvalitní spánek. A proč ho vlastně většina z nás má zhoršený. Jedna věc je, že kvalita spánku se zhoršuje věkem, ale také že za nekvalitní spánek může jednoznačně absence některých vitamínů a minerálů. Asi už tušíte a možná jste už někde i vyčetli, že pro lepší spánek je třeba doplnit hořčík a zinek. Ano, to je samozřejmě pravda, ale vlastně jen její jedna část. Hořčík a zinek se vyskytuje v mnoha formách a složení, a tak jako laik máte jen malou šanci tz. na první dobrou, vybrat skutečně dobře vyvážený doplněk stravy. Naštěstí jsou mezi námi nadšenci, a dnes již velcí odborníci na tuto problematiku, kteří se do zkoumání trhu s tímto sortimentem pustili již před několika lety a když nic pořádného nenašli, založili vlastní značku a vyvinuli fitness a sportovní suplementy nejvyšší kvality (ale pořád za přijatelné ceny). Tak ve zkratce vznikla česká značka Czech Virus. A právě jejich přípravek ZMA MAX je prvotřídní přírodní mix, který přímo a účinně podporuje regeneraci svalů po cvičení a podporuje hluboký a zdravý spánek. Kombinace hořčíku a zinku ve vysokém poměru obohaceném o vitamin B6. Ten byl přidán pro lepší využití zinku a hořčíku. ZMA je jedním z nejpopulárnějších doplňků stravy kvůli své čistotě a efektivitě. Měl by se v ideálním případě užívat 30 minut před spaním.

Hlava, ramena, kolena, palce, kolena, palce . . . ale především kolena

Dalším častým problémem výletníků, turistů a zkrátka všech sportovců jsou klouby. Tady je každá rada drahá a každá dobrá vítaná. Na rovinu si můžeme říci, že na trhu samozřejmě jsou kloubní výživy, ale někdy obsahují i naprosto zbytečné látky, které jednoduše nechcete. Často tu nastávají dvě situace. Buď máte kloubní výživu, která je plná cukru s minimem účinných látek, nebo máme kloubní výživu s vyšším obsahem účinných látek, ale zas tak příšernou chutí, že není ve vašich silách ji dlouhodobě užívat. Pánové z Czech Virus mají své výrobky promyšlené, a tak jejich kloubní výživa Joint MAX Ultimate Blend je bestseller na trhu kloubních výživ. Má vysokým obsahem funkčních látek v jedné dávce (přes 8600 mg) a promyšlené složení cílí na celkový stav kloubů s ohledem na nejaktuálnější poznatky v této oblasti. A právě i výhodou tohoto produktu je velmi dobrá rozpustnost a skvělá chuť – neuvěříte, že pijete kloubní výživu. Je skoro neuvěřitelné, že je absolutně BEZ CUKRU, ale je to tak!

Imunita – klíčové slovo posledních let

Slovo imunita se v posledních letech opakuje, tak často, že už nejmenší děti ho běžně používají. Slovo je to používané, zdůrazňované, ale nestačí o imunitě jen mluvit, je třeba pro ni skutečně něco dělat. A dělat se toho dá opravdu mnoho. Nejen, že je důležité cvičit, stravovat se pestře a pravidelně, ale i tady platí, že ty nejdůležitější složky můžete opakovaně doplňovat. Většina z nás ví, že pro posílení imunyty je dobré doplňovat vitamíny C a D, ale už se málo ví, že pro posílení imunity může sloužití i L-Glutamin, který se v souvislosti se sportem užívá jako růstový stimulant. Důležité je vědět, že se jedná o zcela běžnou součástí proteinů a vyskytuje se ve všech na bílkoviny bohatých potravinách, jako je červené maso, mléčné výrobky nebo luštěniny. Je vhodný při redukčních dietách pro udržení svalstva a při vysokém fyzickém vypětí. Přípravek od Czech Virus je výborně rozpustný, ale především je 100% přírodní, protože je získaný díky fermentaci z rostlinných zdrojů. Tím je vhodný i pro lidi, kteří z různých důvodů nekonzumují maso, nebo ho jen konzumují v omezeném množství.

Foto: © Pixabay.com, Czechvirus.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA