REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

Turistické vlaky vyjedou v Praze a Středočeském kraji poslední březnový víkend

Praha 23. března (ČTK) – Poslední březnový víkend začne na pražské a středočeské železnici turistická sezona. Letos tak začne podle plánu, v minulých letech ji naopak brzdila covidová krize. Na koleje tak vyjedou turistické vlaky Cyklohráček a vlaky do Českého ráje, na Příbramsko, do Brd nebo Posázaví. Vyjedou také historické a nostalgické vlaky. ČTK dnes o tom v tiskové zprávě informovaly České dráhy, organizace Ropid a IDSK. Sezona potrvá do konce října.

Sezona tak začne v původně plánovaném termínu o víkendu 26. a 27. března. To bude zásadní rozdíl proti loňskému a předloňskému roku, kdy provoz vlaků začínal kvůli covidové krizi o dva až tři měsíce později. Pro velký zájem výletníků letos zůstaneme u osvědčených jízd, které fungují zejména při pěkném počasí doslova jako turistický magnet. Milovníci páry a historických souprav se tak i letos mohou těšit na oblíbené vlaky Párou Prahou a Párou Posázavím. Tyto nostalgické vlaky loni svezly na 3500 cestujících,“ řekl ředitel Oblastního centra obchodu Střed ČD Jakub Goliáš.

Jedním z tradičních turistických vlaků bude letos znovu Cyklohráček z pražského hlavního nádraží přes Pražský Semmering či kolem Okoře do Slaného. Šestkrát během sezony bude pokračovat až do Zlonic, novinkou pak bude sedm speciálních jízd během letních prázdnin do dalších turistických lokalit, jako jsou například Lužná u Rakovníka, Křivoklát, Louny nebo Český Šternberk. Mezi dalšími připravovanými vlaky jsou výletní spěšné spoje do Brd nebo Českého ráje. V červnu pak zahájí provoz také sezónní víkendové vlaky Březnice – Rožmitál pod Třemšínem.

REKLAMA

Dráhy letos plánují vypravovat i historické a nostalgické vlaky tažené parní lokomotivou po Praze a Středočeském kraji. Okružní výlet „Párou Posázavím“ zamíří do oblasti dolního Posázaví a Ladova kraje. Na okružní jízdě „Párou Prahou“ vlak pojede Prokopským údolím do Hostivice a na zpáteční cestě po Pražském Semmeringu. Parní vlakovou sezónu ve středních Čechách zahájí v sobotu 26. března zvláštní vlak z Prahy do Střezimíře a zpět. Další turistickou novinkou pak bude nová cyklopůjčovna na nádraží v Lužné u Rakovníka.

sip mha

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA