REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

Turecká riviéra: Dechberoucí místa a přírodní unikát

Turecká riviéra zažívá v posledních letech obrovský rozmach turismu. Létá se sem za písečnými plážemi, historickými městy i komfortem moderních hotelů. Všechny stavby jsou ale harmonicky zasazeny do krajiny, tudíž nemusíte mít strach, že byste například o výhledy na hory či výlety do nedotčené přírody přišli.

Pokud se během dovolené nechcete procházet jen prošlapanou cestou od hotelu na pláž, vydejte se po některé z těch dobrodružnějších. Díky blízkosti pohoří Taurus, které lemuje pobřeží, se velmi rychle dostanete do zcela jiného světa.

Výlet do výšky 2 366 m n. m.

Věděli jste, že Turecká riviéra má vlastní Olymp? Právě tak se přezdívá nejvyšší hoře v zemi. Vrchol, oficiálně zvaný Tahtalı Dağı, se osvědčil jako skvělé místo pro paragliding, ale neméně si ho užijete i při obyčejném výstupu. Trek je na několik hodin, takže pokud vám například časová tíseň pěší výšlap nedovoluje, využijte lanové dráhy dlouhé přes 4 000 metrů. Hora je součástí Národního parku Beydaglari, kde se kromě významných druhů rostlin a zvířat vyskytuje také přírodní unikát jménem Chiméra – hořící plameny ohně, které způsobuje únik plynu vyvěrajícího ze skály.

REKLAMA

Pýcha tureckých stezek

Nejznámější a nejkrásnější turistickou trasou celého Turecka je bezpochyby dálková Lýkijská stezka linoucí se podél pobřeží z přístavního města Fethiye až do Antalye. Přejít ji během týdenní dovolené je nemožné, protože měří přibližně 500 km, ale můžete si vybrat některou její část a pokochat se alespoň tou. Panoramata, vodopády, malebné vesničky a zátoky zaručeny.

Ráj pro fotografy, dobrodruhy i vodáky

Dalším z přírodních skvostů Turecké riviéry je Národní park Köprülü. Tvoří ho údolí a kaňon vymletý stejnojmennou řekou. Přes kaňon je možné přejít po půvabném římském mostě z 1. století n. l. Oku lichotivá je také samotná řeka a její průzračně tyrkysová voda, jež je také domovem pstruhů. Na své si zde přijdou i vodáci. Rafting na zdejší divoké řece rozproudí krev nejednomu dobrodruhovi. V parku můžete také kempovat.

Vybrali byste si? Všechna tato místa vám ukáží Turecko z jiné stránky. Jako destinaci plnou přírodní úkazů, pohostinných lidí a nezapomenutelných zážitků.

Foto: ©Saida Nabi / Shutterstock.com

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA