TRUTNOV – Krkonoše i Adršpach na dosah

Královské věnné město Trutnov leží v údolí horské řeky Úpy a na přilehlých návrších, v zalesněném podhůří Krkonoš, na dosah od skalního města v Adršpašských skalách, v oblasti bohaté na přírodní krásy i historické zajímavosti.

Reklama

To zní určitě lákavě. Už jste tu byli? Ne? Tak to musíte napravit, protože:

  • Určitě musíte projít městskou památkovou zónu s unikátním podloubím a také se seznámit s našimi bájnými bytostmi – Drakem a Rýbrcoulem. Oba zde mají svou hledačku, Drakovi je věnovaná Galerie Draka, při vzniku města byl totiž podle pověsti zabit drak. Začátkem května jsou mu věnované velké městské slavnosti Už ho nesou! Tajemný pán hor sestoupí k lidem začátkem října.
  • V příměstských lesích se dá sportovat na outdoor gym, jezdit na horských kolech, opékat buřty či jiné dobroty na připravených ohništích v lesních altánech, chodit jen tak nebo se přiučit historii prusko-rakouské války 1866.
  • V těsné blízkosti města je obr mezi pevnostmi Stachelberg a další prvky betonového opevnění ČSR z roku 1938. Nejenom sama tvrz stojí za návštěvu. Také celý areál je upravený tak, že návštěvník vklouzne do dějin.
  • Na druhém konci města, v kouzelném prostředí Čížkových kamenů mají své eldorádo jezdci na horských kolech.  Trutnov Trails svými jednosměrnými MTB stezkami uspokojí začátečníky i experty.
  • Pro hravé návštěvníky nabízíme questy, hledačky, TRIPPER nebo geosrandy Geofun pro chytré telefony. Tyto procházky ozvláštní výlet pátráním po dalším směru, luštěním tajenky nebo poutavým vyprávěním.
  • V Krkonošské tkalcovně na vlastní ruce vyzkoušíte, jak se zpracovával len a jak se tkalo na stavu. Ve zdejší výtvarné dílně si vyrobíte suvenýr, který vám bude Trutnov připomínat, abyste se nezapomněli vrátit za dalším poznáváním.
  • Nezapomeňte si rovněž poznamenat termíny neuvěřitelných festivalů. Tak třeba začátkem června Cirk-Uff, to je mezinárodní festival nového cirkusu plný dechberoucích artistických výkonů. Vyloženě zážitkový a oddechový víkend přinese mladý svěží festival Artu kus koncem srpna.

Tak už určitě víte, že vaše kroky povedou do Trutnova. Více informací najdete na www.ictrutnov.cz

Turistické informační centrum Trutnov

Krakonošovo náměstí 72, Trutnov
Tel: 499 818 245
Mail: info@ictrutnov.cz

www.ictrutnov.cz

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama