Třemošnice – na co se těšit v městské galerii

Městská galerie vznikla při rekonstrukci půdních prostor v rámci výstavby nového centra města Třemošnice. Svoji činnost zahájila v roce 1999. Za více něž dvacet let provozu zde proběhly výstavy obrazů, keramiky, skla, fotografií, šperků, oděvů, dřevěných plastik, hraček, květinových aranžmá, patworku, svíček, vánočních ozdob a mnohé jiného. Prostor u nás dostávají nejen akademičtí umělci, ale také místní výtvarníci – laici, kteří tvoří jen pro svoji radost a pro potěchu svých nejbližších.

Reklama

Během letošních letních prázdnin proběhnou dvě výstavy. V červenci od 7. do 31. vás do galerie pozve Kulturní komise města Třemošnice. Jejich výstava nazvaná Hasiči mezi námi. Výstava bude zaměřena na ukázky z rekonstrukce hasičárny, práce hasičů ve městě, doplněna výkresy dětí s hasičskou tématikou.
V srpnu si můžete přijít prohlédnout výstavu obrazů se názvem Obrazy z Vysočiny, od malíře a restaurátora pana Ladislava Zezuly.

V září vás na výstavu pozve výtvarník Pavel Dvořák. Své obrazy tvoří různými výtvarnými technikami, tak se necháme překvapit, jaké obrazy přiveze tentokrát.

Říjen bude patřit dětské burze a v listopadu se můžete těšit na malby s přírodní tématikou paní Terezy Malé. Poslední výstava v tomto roce je tradičně věnována Adventu a Vánocům a nachystá ji ZŠ Třemošnice.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama