REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

Tradiční Cibulové slavnosti se vrací do lázeňského městečka Laa an der Thaya

Vyražte s celou rodinou a návštěvu zkombinujte s relaxací v termálních lázních Laa jen kousek za hranicemi v regionu Laa a okolí.

Po dvouleté pauze způsobené koronavirovou pandemií se od soboty 13. do pondělí 15. srpna v rakouském lázeňském městečku Laa an der Thaya, na česko-rakouských hranicích jen 50 minut jízdy z Brna (dostupné i přímou autobusovou linkou č. 104) a necelé 3 hodiny jízdy z Prahy, koná další ročník vyhlášených “Cibulových slavností” FB událost Zwiebelfest Laa 2022 | Facebook).

Slavnosti nabízejí tradičně bohatý program pro celou rodinu sestávající z různých výstav (např. historických traktorů, regionálních potravin, kočárů), vyhlášeného regionálního občerstvení, ochutnávek a prodeje regionálních produktů, hudebního programu na náměstí v Laa, trhů s místními tradičními produkty, doprovodného programu pro děti, tanečních vystoupení, prohlídek historické části Laa s průvodcem, nebo autobusového výletu zdarma do vesnic v Laa a okolí.

REKLAMA

Vedle hlavního večerního hudebního programu na náměstí v Laa budou vrcholem oslav, podle kterých také nesou své jméno (Zwiebelfest), nedělní soutěž v loupání cibule od 14.30 hodin (celý region je vedle vína vyhlášen právě pěstováním cibule). Pondělní program slavnostní pak doplní od 15.00 hodin populární „Cibulový štafetový běh“. Vstup na Cibulové slavnosti je zdarma. Kompletní program “Cibulových slavností 2022” v češtině najdete ke stažení na adrese: www.zwiebelfest.at.

Termální lázně uprostřed vinohradů

Laa an der Thaya. Před více než 20 lety to byla obyčejná rakouská příhraniční víska turistickým ruchem nepolíbená. Na léčivý pramen se přišlo ryze náhodou – naftaři hledající svůj další zdroj objevili místo ropy léčivý termální pramen. Vzápětí do dějin městečka vstoupila společnost Vamed Vitality World a položila stavební kámen resortu THERME LAA – HOTEL & SILENT SPA. Teplota termálních a slaných bazénů se zde celoročně pohybuje okolo příjemných 33-37 °C a termální voda přímo vybízí k rekreačnímu plavání či jen lenošení s hlavou nad hladinou. Hotelovým hostům je exkluzivně k dispozici i hotelové spa s termálním bazénem a saunová část s venkovním whirlpoolem. Resort Therme Laa je také známou oblíbenou destinací vyznavačů zdravého pohybu, jógy a golfu. Pro ty, co hledají neobyčejný zážitek a nadstandardní služby, jsou tu (adult only) prémiové denní lázně SILENT SPA. Všudypřítomné pohodlí, dostatek osobního prostoru a magické ambiente je jedním slovem unikátní.SILENT SPA se stane Vaší srdeční záležitostí! Oblast Weinviertel, ve které se lázně nachází, je nejen největším vinařským regionem Rakouska – se stovkami kilometrů perfektně udržovaných cyklostezek je rájem pro všechny, kteří se rádi dívají na svět ze sedla kola. Načerpejte novou sílu a energii v THERME LAA – HOTEL & SILENT SPA.

Nabídka termálního lázeňského komplexu Therme Laa – Hotel & Silent Spa zahrnuje termální bazén, masážní bazén, solný venkovní bazén, aktivní bazén, tobogán, zrekonstruovaný a rozšířený saunový svět s plochou 1 500 m2 (borovicová sauna, finská sauna s panoramatickým výhledem, loftová sauna, weinviertelská sauna, vonná parní lázeň, venkovní termální bazén a venkovní ochlazovací bazén, saunové nálevy a procedury), rodinná textilní sauna „Laaská džungle“, masážní programy, péče o tvář i celé tělo. Dětský svět a dětské bazény s rodinnými lehátky, dětské animátorky, vodní gymnastika, restaurace, louka s pohodlnými lehátky a slunečníky, plážový bar. Nabídku komplexu doplňuje exkluzivní oáza klidu Silent Spa na celkové ploše 3 600 m². Centru Silent Spa, skládajícího se ze čtyř elips, dominuje osmihranná věž uprostřed průchozího vodního světa, ve kterém se o výjimečnou atmosféru stará třípatrová kaskádová fontána. Elipsy jsou odlišně vybaveny a nabízejí vedle pohodlných lehátek pro zklidnění a relaxaci také bazén se slanou vodou, solnou prožitkovou místnost, místnosti pro procedury ve dvou (Spa-suiten) a parní lázeň. Prvotřídní saunovací část s výjimečnými nálevovými ceremoniály, tělocvična a také restaurace a bar doplňují tuto jedinečnou stavbu.

Foto: ©ACCEDO

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA