TOP 3 místa, která musíte navštívit během prodlouženého víkendu v Drážďanech

Drážďany – zemské hlavní město Svobodného státu Sasko, velkoměsto s více než půlmilionem obyvatel, jedno z nejkrásnějších měst Německa a skvělý tip, kde strávit prodloužený víkend. My přinášíme nápady na tři místa, která byste tu neměli minout. Hezky na každý den jedno.

Reklama

I když je cesta do Drážďan cestou do zahraničí, z Čech je to sem, co by kamenem dohodil. Romantici se sem mohou vydat na lodi po Labi, milovníci kolejí vlakem, ovšem většina z nás sem vyrazí autem. Aby také ne, když z Prahy do Drážďan dojedete po dálnici. Na české straně se jí říká D8 a v Německu A17. Z Prahy nebo z Liberce jste v saské metropoli za dvě hodinky. Cesta z Litoměřic nebo Ústí nad Labem pak zabere přibližně polovinu času. Obyvatelé Prahy, Středočeského nebo Ústeckého kraje mají Drážďany skutečně za humny. Proč by se sem ale měli chtít vydat a kam na výlet?

Zwinger

Světoznámý symbol Drážďan byl původně nádvořím velkolepého zámku. Ten tu dnes již nenajdete, rozsáhlý komplex barokních budov v místech, kde kdysi stávalo městské opevnění ale ano. I když i on měl na mále. Spojenecké bombardování za 2. světové války ho takřka zničilo, ovšem Sasové svou perlu jen tak nedali a opravili do původní krásy. 

I dnes tak můžeme obdivovat práci slavného barokního architekta Pöppelmanna či sochy Balthasara Permosera. Celý komplex dnes slouží převážně jako galerie. Městský pavilon se zvonkohrou z míšeňského porcelánu nebo Matematicko-fyzikální pavilon s rozsáhlou sbírkou historických vědeckých přístrojů byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Zwinger. Foto: ©Pixabay.com

Zábavní park Oskarshausen

Půl dne nebo klidně i celý den můžete strávit v Oskarově světě. Podle některých návštěvníků jde o TOP zábavní park v Německu. V městečku Freital, které je součástí drážďanské aglomerace, se na hektaru a půl plochy nachází více než 50 atrakcí pro malé i velké. Některé najdete uvnitř, jiné venku, a tak zábava pro děti i dospělé s příchodem špatného počasí nekončí. 

K nejpopulárnějším atrakcím tu bezesporu patří třicetimetrové skluzavky, velká padací věž o výšce 16 m, velký řetízkový kolotoč, hornický dům s rýžováním zlata, jízda na ponících nebo limonádová laboratoř. V interiéru najdou nejen děti Mlsnou továrnu ve stylu filmu Karlík a továrna na čokoládu, XXL bonbónovou skluzavku, dětskou hernu a mnoho dalších kratochvílí. Až do konce léta je pak otevřený takřka filmový Svět iluzí. Zábavní park pro děti nabízí i kreativní dílničky, a i pro dospělé pak spoustu obchodů a restaurací a mnoho dalšího.

Foto: ©Oskarshausen

Frauenkirche

Symbolem Drážďan je Frauenkirche. Jedná se jednu z nejikoničtějších barokních staveb celého Německa. Na místě dnešního kostela Panny Marie stával už v 11. století dřevěný kostelík. Za dnešní podobou budovy s jednou z největších kupolí na sever od Alp stojí architekt Bähr. Její dnešní vzhled je však dílem obnovy po druhé světové válce. Po ní byl totiž i tento evangelicko-luterský svatostánek v troskách.

Frauenkirche. Foto: ©Pixabay.com

POZOR! S portálem Vyletnik.cz můžete v termínu 1. 8. – 15. 8. 2022 vyhrát rodinné vstupenky do Oskarshausen parku nedaleko Drážďan! Soutěž ZDE.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama