To nejlepší z Beskyd. Co stihnout, když vás tlačí čas?

Majestátní horské hřbety, malebná údolí, roztomilé roubenky a všudypřítomná lidová kultura. Nechte se vtáhnout do života národopisné oblasti, ve které je stále živé nářečí, tradice i lidová architektura. Vypravte se s námi do Beskyd!

Reklama

Mezi nejkrásnější místa Beskyd nepochybně patří horské sedlo Pustevny s panoramatickou stezkou v oblacích. Nachází se v Radhošťské hornatině mezi vrchy Radhošť a Tanečnice a pokocháte se tu ikonickými lidovými stavbami významného slovenského architekta Dušana Jurkovičova. Své osobité kouzlo mají Pustevny i v zimních měsících, kdy se mění ve výstavu dechberoucích ledových soch. Skvělý výchozí bod pro výpravu vám poskytne některé z ubytování v Trojanovicích.

Pokud se na dovolené v Beskydech chystáte otestovat fyzičku, nesmíte zapomenout pokořit samotnou královnu – Lysou horu. Nejvyšší zdejší vrchol vám nabídne přenádherný výhled na celé Beskydy, Malou Fatru a někdy dokonce až Západní Tatry, Roháče. A pokud se vám opravdu poštěstí, dohlédnete až na 200 kilometrů vzdálenou Sněžku. Ta je ale vidět pouze za naprosto ideálních podmínek jen několik dní v roce.

Během pobytu v Rožnově pod Radhoštěm si nesmíte nechat ujít návštěvu Valašského muzea v přírodě. Známý skanzen byl otevřen roku 1925 a svým návštěvníkům prezentuje zdejší způsob hospodaření a pěstování plodin v období od poloviny 19. století až po první čtvrtinu 20. století.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama