REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Tipy na nejkrásnější místa Česka, která můžete navštívit i v karanténě

30. 3. 2020

Na virtuální výlet se vydáte díky chytrým mapám

REKLAMA


REKLAMA

Slunečné počasí láká k výletům po krásách naší vlasti. Opatření související s šířením koronaviru však uvěznila Čechy s výjimkou nezbytných nákupů a cest do práce a za rodinou v jejich domovech.

Vydat se k vysílači na Ještědu, Máchovu jezeru či k zámku v Lednici se tak mohou alespoň virtuálně. Aplikace Chytremapy.cz jim Česko ukáže z ptačího pohledu i v oblíbeném panoramatickém režimu.


Chytremapy.cz je aplikace brněnské společnosti TopGis, která se specializuje na letecké a mobilní mapování Česka. Pro návštěvníky je zdarma a umožňuje jim prohlédnout si Česko z ptačího pohledu. Do aplikace loni přibylo na 31 tisíc čerstvých snímků východní části České republiky, v blízké době se pak chystá aktualizace západu země z loňského snímkování.


„Snímky mají rozlišení 12,5 centimetru na pixel. Díky tomu jsou velmi detailní a je na nich možné vidět i různé nápisy v krajině. Vedle toho si lze letecký pohled zobrazit i nad katastrální mapou a přes napojení na katastr nemovitostí se podívat na detaily o jednotlivých pozemcích a stavbách či v mapě využít možnosti přesného měření,“ říká Drahomíra Zedníčková ze společnosti TopGis.


Komu by nestačil pohled z letadla, může se vydat za krásami Česka i prostřednictvím panoramatických snímků. Díky mobilnímu mapování lze prostřednictvím aplikace z pohodlí domova navštívit tuzemské hrady a zámky, vodní nádrže, vysílač na Ještědu, Praděd nebo Lysou horu.


O společnosti TopGis


Brněnská společnost TopGis působí na trhu od roku 2009 a je lídrem v oboru geodézie, mapování a webových mapových služeb. Vlastní všechny podstatné technologie – letadla, kamerové a laserové senzory či mapovací automobily – a její tým tvoří pět desítek zkušených odborníků v GIS a SW oboru. Společnost je tvůrcem nejdetailnější aktualizované ortofotomapy České republiky a dodavatelem mapových podkladů pro Seznam.cz. Prostřednictvím webového portálu Gisonline.cz umožňuje náhled do katastru nemovitostí, pasporty, analýzy či přesná měření.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA