Tipy na jarní výlety: Českosaské Švýcarsko

Venku začíná svítit sluníčko, teploty stoupají a příroda se začíná probouzet. Ideální čas na plánování prvních jarních výletů. Inspirujte se našimi tipy a vyrazte, jakmile to bude možné, například do Českosaského Švýcarska!

Reklama

Českosaské Švýcarsko je již mnoho let velkým lákadlem jak českých, tak zahraničních turistů. Jedná se o unikátní krajinu budovanou kvádrovými pískovci, která se nachází na obou březích řeky Labe mezi Děčínem a německým městem Pirna.

Poprvé jsem do Českosaského Švýcarska zavítala, když mi bylo 9 let, jeli jsme tehdy na školní výlet a moc dobře si pamatuji, jak jsem byla okouzlená a překvapená. Chtěla jsem to vše vidět znova. A před několika měsíci se mi konečně poštěstilo.

Vybrali jsme jako nejlepší období pro návštěvu začátek léta. Ale nádherné výhledy a úžasná krajina je tu po celý rok. Samozřejmě, že v létě je lepší počasí, venku je příjemně, nemusíte tolik řešit oblečení. Nám cesta z Mladé Boleslavi do Děčína trvala kolem dvou hodin. Do Českosaského Švýcarska se snadno dostanete i vlakem – můžete dokonce využít speciální pohraniční slevu a cestovat i na německou stranu.

A co je na Českosaském Švýcarsku nejlepší?

Naprosto všechno. Při svých výletech do Českosaského Švýcarska můžete navštívit třeba tato místa:

  • Pravčická brána je asi nejznámější a nejnavštěvovanější místo. Určitě ji ze svého seznamu nevynechte.
  • Plavba soutěskami v Hřensku je velmi romantická, doporučuji si přivstat a dorazit mimo víkend.
  • Vyhlídky a skalní hrady, nacházející se v okolí – třeba hrad Šaunštejn.
  • Tiské stěny tvoří malebné městečko, kde budete obdivovat prapodivné tvary a hádat, čemu se podobají.
  • Děčínský sněžník má naprosto dokonalé výhledy na celou krajinu. Nezapomeňte si s sebou přibalit kvalitní dalekohled, bude se hodit.
  • Méně známý je třeba Dolský Mlýn v Jetřichovicích, kde se natáčelo mnoho českých pohádek.

A pokud jste ještě trošku aktivnější, je zde několik míst pro horolezce, třeba ve vesnici Ostrov jsou podmínky pro lezce ideální. Pro rodiny s dětmi se v blízkosti také nachází Zoo Děčín.

A tip na konec

Vzhledem k tomu, že je národní park poměrně rozlehlý a většina lidí to má trochu z ruky… rozhodně se vyplatí si připlatit pár nocí v hotelu. Takhle si pak třeba můžete udělat skvělý víkend s túrami po národním parku. Skvělý výběr ubytování jsem našla například na stránce hotely.cz.

Na cestu si přibalte fotovýbavu s dostatečnou kapacitou paměti a jak jsem psala, hodí se i dalekoholed. Doporučuji například značku Fomei, zaměřte se na turistické dalekohledy s parametry např. 10×26 nebo 10×42, případně si nechte poradit v odborné prodejně Infoto.

I přesto, že jsem národní park navštívila v létě, rozhodně nezavrhujte další roční období. V zimě je tu krajina pokrytá sametovou sněhovou vrstvou, na podzim si užijete dokonalé barvy listnatých lesů a na jaře zase probouzející se přírodu – kontrast zářivé zeleně s šedými skálami.

Samozřejmě je jasné, že třeba v zimě to bude všechno o něco náročnější, budete si muset přibalit pořádné outdoorové vybavení.


Teď už jen přeji šťastnou cestu!


Autor: Denisa Cyprisová z blogu www.denyii.blogspot.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama