Tip na výlet s Penny- Krušnohorské vyhlídky

Po zapomenutých Krušnohorských vyhlídkách

Chtěl bych Vás pozvat do krásné pohraniční zapomenuté krajiny Krušných hor v Karlovarském kraji na pěkný celodenní výlet. Trasa je středně náročná, velmi vhodná pro pěší turisty, ale i pro cyklisty, popř. v zimě pro běžkaře a i průjezdné body stojí aspoň za návštěvu autem. Naši cestu začínáme v městě s bohatou historií, v Kraslicích. Do Kraslic se dá dojet autem během okolo 30-45 minut z Karlových Varů nebo Sokolova, popř. ze zmiňovaných měst jezdí vlak i autobus.
Tak, je určitě pěkný den pro výlet, na svazích zbytky mlhy a sluníčko už začíná svítit, tudíž vhodný čas se vydat na cestu.
 Po nákupu a doplnění energie v Penny v Kraslicích (U Elektrárny 1957) se vydáme dále po hlavní silnici směrem do centra města, odkud pokračujeme dále po modré turistické značce až k odbočce doprava do kopce. Vydáme se tedy do kopce směrem na Bublavu. Pokračujeme mírným stoupáním lesem, až se dostaneme na louky a po nich míjíme vpravo sjezdovku ve Stříbrné a podél lesa se dostaneme až k rozhledně Bleiberg s restaurací nad černou sjezdovkou v Bublavě. Je zde výhled do německého Klingenthalu, kde se konají např. skoky na lyžích. Po kraji sjezdovek pokračujeme po modré značce do malebné Bublavy.
Po krátkém posezení budeme pokračovat mezi krásnými chaloupkami po červené značce dolů z kopce do Rájeckého údolí. Pokud jedeme na kole, je lepší tento úsek absolvovat po silnici a cyklostezce a vychutnat si tak víc pěkný sjezd.
 V Rájeckém údolí míjíme chráněný platan a tábořiště až dorazíme k rozcestí se zelenou značkou. Zde odbočíme vpravo a pokračujeme po zelené značce. Čeká nás větší stoupání, až dorazíme na rozcestí se žlutou značkou, pokračujeme dále po zelené značce.
Dojdeme až ke krátké odbočce na vrchol Špičák. Odbočka stojí rozhodně za malou zacházku, dojdeme ke krásnému altánku se skálou a výhledem.
 Po odpočinku, fotkách a svačince se vrátíme k odbočce na vrchol a pokračujeme dále po zelené značce, směr Přebuz. Pokračujeme stále lesem po zelené značce, až se nám rozevře nádherný pohled na Přebuzská vřesoviště. Přebuz je jedna z nejhezčích zapomenutých vísek v Česku, říká se, že v Přebuzi a okolí vládne 8 měsíců zima a 4 měsíce chladno. Všude okolo nás jsou vřesoviště, na podzim krásně zbarvená, v zimě pěkně zahalená a vede tu i Krušnohorská magistrála. Dojdeme až na silničku, po které pokračujeme vlevo kousek z kopce. Pokud chcete, určitě se předtím jděte projít po Přebuzi, ta je vpravo po silničce, jsou tu krásná obydlí. Pod kopcem odbočíme vpravo na cyklostezku a pokračujeme podél říčky Rolavy dále mírně z kopce. Dříve se zde dobýval cín rýžováním i těžbou a říčka je krásně průzračná. Pokračujeme lesem podél potoka k silničce, zde odbočíme do prava a po ní se dostaneme až do obce Nové Hamry. Pokud bychom odbočili doleva dostaneme se do pěkné vesničky, laděné do dřeva, Jelení. V Nových Hamrech pokračujeme dále po cyklostezce směr Tisová. U pěkné železniční stanice se k nám napojí žlutá značka. Pokračujeme lesem až k odbočce žluté značky do leva na Tisovský vrch k rozhledně. Odbočíme tedy a po žluté stoupáme vzhůru k rozhledně. Rozhledna 18 metrů vysoká (976 m.n.m)se tyčí nad vysokými smrky a bývá odtud vidět většina Krušných hor, ale při dobrém počasí i Šumava. Na vrchol této volně přístupné rozhledny se je naštěstí možné dostat jen pěšky, na kole nebo běžkách. Po odpočinku a krásné vyhlídce tedy pokračujeme z kopce dále po žluté značce k rozcestí se zelenou značkou. Zde se vydáme do prava po zelené značce směr Nejdek. Míjíme hájovnu, most přes koleje a pokračujeme po silničce přes Krásnou vyhlídku kolem zříceniny kaple nad Nejdkem a kolem křížové cesty až do Nejdku. Zde kolem starobylé hradní věže a přes zrekonstruované náměstí s balvany a potokem se dostáváme k cíli naší cesty, až k Penny v Nejdku v Rooseveltově ulici.
Doufám, že se Vám výlet líbil, mám takových jiných dalších spousty, tak až zas bude někdy čas… 🙂

Více výletů najdete na www.vyletyspenny.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama