REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Tip na výlet s dětmi i s kočárkem: rozhledna Špulka

13. 4. 2020
Venku začíná svítit sluníčko, teploty stoupají a příroda se začíná probouzet. Ideální čas na plánování prvních jarních výletů. Inspirujte se našimi tipy a vyrazte, jakmile to bude možné, například na Špulku!

Symbol mikroregionu CHOPOS. Celý projekt Rozhledna Špulka s naučnou stezkou vznikl ve spolupráci 21 obcí a mnoha partnerů na vrchu Březák u Lbosína.

Rozhledna bude a je stále otevřená. Nezamykáme ji. Jen je třeba dodržovat provozní řád.

Razítko s rozhlednou

Pod rozhlednou, kde je kasička na dobrovolné vstupné je k dispozici všem návštěvníkům razítko i s namáčecím polštářkem.

Pro velký zájem o razítko, zejména o jeho kvalitu otisku, má obsluha stánku ještě jedno samonamáčecí. V čase, kdy bude stánek uzavřen, musí si návštěvník vystačit pouze s tím u rozhledny.

Parkoviště k rozhledně

POZOR! Parkování autobusů na nezpevněné ploše je komplikované. Využijte raději krajnice před Lbosínem.

Pro návštěvníky jsme  připravili dvě parkovací plochy.

  • Parkovací plocha s dostatečnou kapacitou je nad Lbosínem v těsné blízkosti hlavní silnice č. 111 . Parkujte na travnaté ploše kolmo, nebo šikmo k stromořadí tak, aby uprostřed vznikl průjezdný pruh. K rozhledně se dostanete po nově upravené 950 m dlouhé cestě, která se napojuje na naučnou stezku. Prosím využívejte výhradně tohoto parkoviště.

GPS souřadnice: 49.7870164N, 14.8331278E

  • Další parkovací plochu můžete využít na komunikaci ve směru Teplýšovice – Humenec. Parkujte kolmo, nebo šikmo k vozovce. Jde o plochu pro cca 30 automobilů ve vzdálenosti 1 950 m od rozhledny. Poněkud delší vzdálenost vám vynahradí krásná procházka zdejší krajinou. Nejezděte prosím až  na náves v Humenci, která není pro parkování uzpůsobená.

GPS souřadnice: 49.7995019N, 14.8051683E

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA