Tip na výlet: Rozhledna Vodárna Kolín

Kolínská vodárenská věž patří k dominantám města a po rekonstrukci byla v roce 2015 otevřena jako rozhledna. Čtyřicet pět metrů vysoká věž  nabídne vyhlídku z nejvyššího patra, bezbariérový ochoz, je zde umístěno i malé informační centrum. Mezi třetím a čtvrtým nadzemním podlažím se nachází prostor, kde byla uchovávána voda. Návštěvníkům se odhaluje dosud nepřístupný prostor, který je využit pro audiovizuální expozici zaměřenou na téma vody. V nejvyšším podlaží je umístěno vyhlídkové panorama – popsány jsou cíle v okolí a mezi okny jsou umístěny obrazovky s videoprezentací o dalších zajímavostech.

ReklamaVodárenská věž byla postavena v roce 1928 dle projektu J. V. Hráského a architekta Františka Jandy, žáka Jana Kotěry. Na rozdíl od mnoha jiných vodárenských věží, autoři této počítali od samého počátku s jejím využitím pro turistické a rekreační účely. Jedná se o významnou technickou a architektonickou památku meziválečné architektury.

V září je rozhledna otevřena každý den kromě pondělí od 9.00 do 18.00 hod, v říjnu od 10.00 do 16.00 hod. Základní vstupné je 50 Kč, snížené 30 Kč, v nabídce je i rodinná vstupenka za 120 Kč. 


AKCE NA ROZHLEDNĚ VODÁRNA: 

Intervence #16:

Pavel Kopřiva – Lokální problém

31. 07. – 29. 09. 2019

Do konce září 2019 zdobí vnitřek nádrže kolínské vodárenské věže dílo současného umělce Pavla Kopřivy. Jedná se o instalaci, kterou Pavel Kopřiva vytvořil původně v roce 2001 jakožto finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého pro výstavu v Národní galerii v Praze. Umělec tehdy instalaci nazval Lokální problém.  Dílo Pavla Kopřivy je v kolínské vodárenské věži vystaveno z iniciativy Společnosti Jindřicha Chalupeckého, v rámci série tzv. intervencí, kdy jsou do kontextu veřejně přístupných budov umísťována díla současných umělců.

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ 2019

Navštivte rozhlednu Vodárna zdarma v rámci Dnů evropského dědictví: 

7. 9. a 15. 9. vstupné zdarma

Doprovodná akce:

15. 9. | 15.00 Prohlídka s výkladem.Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama