REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora
V okolí

Světový unikát v Železnám Brodě! Minimuzeum skleněných betlémů

Unikátní muzeum, jediné svého druhu na světě, kde můžete obdivovat 80 skleněných betlémů, historických i současných. Betlémy jsou převážně ze skleněných figurek, ale vystavujeme také betlémy ryté, broušené, korálkové, z dutých trubic i vekou skleněnou mozaiku. Součástí minimuzea je kreativní korálková dílnička a prodejna skleněných betlémů, figurek, korálků a bižuterie.

V tomto světově známém sklářském městě se zrodily, mají tu tradici a dodnes se tu v omezené míře vyrábí. V minimuzeu můžete obdivovat přes 70 exponátů, historických i současných.

Do minimuzea se vchází prodejnou skla a je zde i kreativní korálková dílnička (nejen) pro děti.

REKLAMA

DOPORUČUJEME VÁM: Železný Brod stojí rozhodně za celodenní výlet. Jeho výhodou je, že mnohé z vyjmenovaného lze navštívit celoročně.

Minimuzeum leží přímo na trase Poznávacího okruhu Trávníky, což je značená procházka malebnou historickou čtvrtí Železného Brodu, dlouhá asi 1 km. Výchozím bodem je Malé náměstí. Trávníky jsou památkovou rezervací lidové architektury a asi 150 metrů od minimuzea se nachází nejkrásnější dřevěná roubená stavba, tzv. Běliště z roku 1807, kde najdete národopisnou expozici Městského muzea. Po návštěvě minimuzea a doporučovaném projití okruhu Trávníky pak můžete ještě navštívit v centru města 2 sklářská muzea a další zajímavosti.

REKLAMA

Mapku, fotografie a popisy výše uvedených míst najdete v odkazu MAPKA.

Návštěva minimuzea je vhodná jak pro individuální turisty, především rodiny s dětmi, tak pro organizované zájezdy (nabídka pro ně viz odkaz ZÁJEZDY). 

Minimuzeum se nachází v Železné ulici 103, asi 200 metrů od Malého náměstí.

U minimuzea je několik parkovacích míst. 

Foto: ©Alena Kortanová

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA