Světový festival ptactva s Ekoporadnou ORSEJ

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, pořádají v neděli 6. 10. od 9.00 ornitologickou vycházku s názvem „Světový festival ptactva“.
Sraz účastníků před budovou muzea (VMG), náměstí Osvobození 297/1, Česká Lípa

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě a CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, pořádají ornitologickou vycházku s názvem „Světový festival ptactva“. Jde o vzdělávací akci pro širokou veřejnost, určenou především rodinám s dětmi. Každoročně pořádaná podzimní ornitologická vycházka kolem řeky Ploučnice je ukončena odborným stanovištěm, na kterém proběhne ukázka odchytu ptáků, jejich kroužkování, určování druhů a evidence. V průběhu vycházky se účastníci učí, jak nejlépe rozpoznat konkrétní ptačí druh podle jeho hlasového projevu a jakým způsobem chránit ptáky v naší přírodě. Trasa je nenáročná, vede okrajovou částí České Lípy, podél řeky Ploučnice. Pro účastníky budou připraveny zajímavé informační materiály.

Více informací můžete před akcí nalézt na www.muzeumcl.cz

 
Program je zdarma a je pořádán Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě a AOPK ČR, RP Správa CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, za finančního přispění Libereckého kraje.
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama