Svatomartinské trhy v Poděbradech

V neděli 10. listopadu na I. nádvoří poděbradského zámku opět přijede svatý Martin na bílém koni. Přijďte se s ním pozdravit, ochutnat mladá vína, poslechnout si cimbálovou muziku a u trhovců koupit originální dárek, kterým potěšíte své blízké anebo i sami sebe.

Reklama

Svatý Martin byl římským vojákem, který přestoupil na křesťanskou víru. Byl velice oblíbený už za svého života a patří k nejznámějším světcům. Podle často citované pranostiky přijíždí 11. listopadu na bílém koni. Svatomartinské trhy v Poděbradech budou o den dřív, takže je sněhová nadílka nezhatí. I kdyby počasí úplně neyšlo, tak se vždycky můžete ohřát ve foyer divadla při poslechu moravské cimbálovky Muzika Réva. V sále Divadla Na Kovárně uvedeme od 16:00 pohádku Jak se krotí princezna. Trhy budou na nádvoří poděbradského zámku skoro celý den od 10:00 do 17:00.

Pokud budete mít chuť, můžete se z trhů přesunout do Galerie Ludvíka KUby na Všeobecnou poděbradskou výstavu nebo od 17:00 do nedalekého kostela Povýšení sv. Kříže na koncert Ave Maria a nejkrásnější spirituály, na kterém se představí Edity Adlerová, sólistka Le Grand Théâtre du Puy du Fou, za doprovodu Vladimíra Roubala, ředitele chrámové hudby a českého předního hráče na varhany.

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“,“serif“;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama