REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Středověké letní slavnosti – 16. a 17. srpna na hradě Loket

14. 8. 2008

Před Vašimi zraky proběhne neobyčejný rytířský turnaj, který pořádá pan Stach Čáp z Počáp a jehož řízením pověří herolda Skota ze Skotákova. Tomu “pomáhá“ šašek Vašek. Jak již sama jména zúčastněných napovídají, půjde o velkou srandu. Rytíři pak dle starého zvyku zasvětí kolbiště a turnaj začíná. Tuhé boje zpestřují vtípky šaška, ty se ovšem nezamlouvají obávanému bijci, rytíři z Měcholup, tak jak vše asi dopadne?

Stejní chlapící Vám o chvíli později předvedou základní i náročné šermířské techniky starých mistrů. Přehlídka středověkých zbraní jako jsou meč, sekera, biják, palcát, tesák, pěstní štít, halapartna, cep, jedenapůlruční meč, dýka i nůž a praktické ukázky soubojů s nimi Vám budou rovněž odhaleny. Všechna tato představení jsou v režii i provedení Berounských Měšťanů.
Na hradě se mezi Vámi budou pohybovat žebráci, kapesní zloději a stráže, rytíři, šašci, krásné a urozené dámy, uvidíte a uslyšíte střelbu z děl a obléhacího stroje. Budete-li mít hlad a chuť uvařit si sami, můžete si upéci placku nebo raději ochutnat něco z kuchyně v táboře vojáků. Únavu z požitků lze zanechat laskavým ručkám lazebnic a poté se příkladně oddat pohledům na cikánské či romantické tanečnice, nebo se zasmát při pouličním divadle Viktorína Braunreitera.

Prostá, dnes už málo k vidění, lidová řemesla jsou nedílnou součástí našich hradních trhů. Chcete-li si alespoň malinko osvojit kupříkladu hrnčířství, kovářství, knihtisk, řezbářství, tkalcovství a k tomu ještě poslouchat patřičnou středověkou hudbu,je takřka nezbytné přijet ve dnech 16. a 17. srpna na hrad Loket. Slavnosti se konají v sobotu i neděli, od 10.00 hodin do 18.00 hodin. Vstupné činí 100,-Kč dospělí, 50,-Kč děti od 6-ti let, důchodci, studenti. Máme velkou prosbu, přání – nechte, prosíme, doma své pejsky. Tolik pachových vjemů, neobvyklých zvuků nedělá jejich smyslům dobře a často se pak chovají neobvykle.

REKLAMA

www.loket.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA