REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 23.9. a svátek má Berta
V okolí

Štědrovečerní večeře pro seniory sklidily nevídaný úspěch, rozvezlo se 475 porcí

Město Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci s kuchařem Martinem Slovákem letos již podruhé organizovalo štědrovečerní večeři pro seniory. Letošní ročník byl maličko jiný než ten předchozí, v tomto roce měli senioři večeře zcela zdarma, stačilo, když si pokrm objednali. Večeře byly hrazeny z projektu Obec přátelská seniorům 2021, připojilo se však také několik rožnovských firem, které akci finančně podpořily. Kuchař Martin Slovák uvařil pro seniory přesně 475 porcí.

„Po loňské zkušenosti jsme věděli, že je o večeře velký zájem, ale troufnu si říct, že letošní množství překonalo naše očekávání. Rozvezlo se přesně 475 porcí, což je opravdu vysoké číslo. Já bych chtěl velmi poděkovat Martinu Slovákovi, který večeře připravil a vše perfektně zvládl včetně organizace rozvozu. Také děkuji kolegům z úřadu, díky jejichž práci jsme dokázali vyhrát v projektu Obec přátelská seniorům a mohli jsme si dovolit tyto večeře zaplatit, tak aby je senioři nad 60 let měli zcela zdarma,“ uvedl starosta města Jiří Pavlica. Senioři si mohli vybrat, zda chtějí polévku rybí nebo čočkovou a na hlavní chod kuřecí řízek nebo podkovu z kapra, přílohou je tradiční bramborový salát. Každý senior k večeři obdržel také vánoční přání, které si pro ně připravily děti z mateřských škol v Rožnově pod Radhoštěm. Rozvoz večeří proběhl 23. prosince 2021.

Foto: ©Rožnov pod Radhoštěm
Foto: ©Rožnov pod Radhoštěm

„Uvařit 475 porcí byl opravdu zápřah, ale ten dobrý pocit na samotném konci, když víte, že někomu vykouzlíte úsměv na tváři a uděláte hezčí Vánoce, za to jednoduše stojí. Chtěl bych poděkovat restauraci CityClub za poskytnuté zázemí pro vaření a balení a také několika rožnovským firmám, které se do projektu zapojily a umožnily tak uvařit ještě větší množství večeří, než bylo původně plánováno. Nemohu nevzpomenout také kolegy kuchaře a dobrovolníky, kteří se ujali rozvozu jídel seniorům,“ doplnil kuchař Martin Slovák.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA