REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Sportovní zařízení města Příbram dokončila opravu chaty Granit

25. 12. 2021

Příbram 22. prosince (ČTK) – Sportovní zařízení města Příbram dokončila opravu rekreační chaty Granit na šumavském Zadově. První návštěvníci v ní prožijí silvestra, informovala dnes ČTK mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová. Rozsáhlá rekonstrukce začala v červenci a podle dřívějších informací si vyžádala 5,5 milionu korun.

Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) prošel interiér chaty velkou proměnou. Zásadní bylo rozdělení společného sociálního zařízení, díky úpravě dispozice má nyní každý ze sedmi apartmánů vlastní koupelnu s toaletou, ať už přímo se vstupem z pokoje nebo přes chodbu. „Ve většině pokojů je také vlastní kuchyňka. Mezi společné prostory patří společenská místnost a jedna větší kuchyňka,“ dodal Konvalinka.

Příbramští zastupitelé v lednu rozhodli, že město si prodělečnou chatu ponechá a její provoz svěří příspěvkové organizaci. Radní chtěli původně budovu prodat, záměr měl ale řadu kritiků. Konvalinka navrhl zkusit jako poslední možnost svěřit objekt sportovním zařízením, která mají s ubytovacími službami zkušenosti. Pod jejich správu chata přešla od května.

REKLAMA

Pobyt ve tří-, čtyř- a šestilůžkových pokojích lze zarezervovat přes nový rezervační systém na webových stránkách chatagranit.cz.

khj dr

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA