Sportovní kroužky pro děti

Sportovní kroužky pro děti mohou mít mnoho podob. Vždy je dobré vycházet z toho, co naše dítě zajímá a co ho baví. Také je dobré vědět, na co má dítě přirozený talent. Ten se pak snáze rozvíjí, praktikuje-li dítě sport s chutí a s nadšením. Jestli-že hledáte pro vaše dítě zajímavý a zábavný kroužek, z kterého si odnese dobrou fyzičku a navíc se u toho i pobaví, máme pro vás pár zajímavých tipů. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaký sportovní kroužek pro dítě zvolit?

Reklama

Nejdříve si musíme ujasnit, zda je naše dítě spíše týmový hráč nebo upřednostňuje individuální sport. Na základě tohoto zjištění se pak můžeme rozhodovat mezi jednotlivými sportovními kroužky. Mezi oblíbené týmové sportovní aktivity můžeme řadit zejména fotbal, hokej, florbal či házenou. Co se týče individuálních sportů, vede zejména tenis a atletika. Je tu však ještě jeden sportovní kroužek, na který bychom rádi upozornili a který se v posledních letech těší čím dál větší oblibě. Jedná se o tzv. parkour.

Foto: ©Jump Academy

Co je to parkour a kde do něj můžeme naše ratolesti přihlásit?

Parkour je sportovní aktivita, při které se sportovec snaží co nejefektivněji dostat z bodu A do bodu B. V ideálním případě by se u toho měl co nejméně namáhat a měl by vyvinou sílu vlastního těla. Sportovec pak může používat nejrůznější přeskoky, výskoky a lezení. Parkour lze trénovat nejen v tělocvičnách, ale také ve venkovních prostorách. Důležitá je pak i disciplína a odhad vlastních schopností. V České republice existují tzv. jump parky, které se na trénink parkouru přímo zaměřují. Zkuste si do vyhledávače zadat např. kroužky Olomouc, zde najdete výborné zázemí pro gymnastiku, ale i pro zmiňovaný parkour. Parkour kroužek Praha vám pak nabídne možnost vyzkoušet si tento unikátní sport přímo v hlavním městě. Na zmíněných stránkách pak najdete i další odkazy, které vás nasměrují na parkour kroužky ve vašem kraji.     

                   

Foto: ©Jump Academy

Jaké oblečení a obuv si do parkour kroužku pořídit?

Sport parkour je mezi mladou generací velmi oblíbený. Není tak divu, že je dětem k mání i speciální parkour oblečení. Parkour oděvy jsou vzdušné a volné. Vyjadřují svobodu a nevázanost. Boty na parkour by pak měly být především dobře odpružené. Díky tomu obuv zvládne dostatečně tlumit nárazy chodidel při kontaktu se zemí. Výskoky a přeskoky pak půjdou našim dětem jedna báseň.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama