Speciální autobusy budou v Beskydech a Jeseníkách vozit turisty z parkovišť

Ostrava 18. prosince (ČTK) – V Jeseníkách a Beskydech budou o vánočních prázdninách jezdit speciální autobusové linky, které budou vozit turisty ze záchytných parkovišť k místům, kde jsou výchozí body turistických tras. Takzvané shuttle busy s názvem TU-BUSy umožní návštěvníkům a turistům pohodlný přesun na oblíbená místa moravskoslezských hor. ČTK to řekla mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Reklama

V Beskydech budou TU-BUSy (TU nech auto a TU nasedni na autoBUS) jezdit na trasách Malenovice – Ostravice, Sepetná – Staré Hamry, Stýskalonka. „Autobus zajistí spojení Ostravice se Sepetnou každou hodinu, ve dvouhodinovém intervalu bude jezdit mezi Malenovicemi a Ostravicí. Dvakrát za den pojede z Ostravice až na Staré Hamry,“ řekla mluvčí. V Jeseníkách pak bude TU-BUS přepravovat turisty mezi Karlovem a Ovčárnou.

„Těší mě, že se po úspěšném provozování shuttle busů o letních prázdninách podařilo, ve spolupráci s dopravní společností a se starosty obcí, rozšířit provoz TU-BUSů i na vánoční období. Návštěvníci hor v Moravskoslezském kraji tak mají možnost odstavit své auto na některém ze záchytných parkovišť, nasednout na autobus a v klidu se nechat dopravit až na start běžkařské či lyžařské trasy. Využití shuttle busů je navíc ohleduplnější k přírodě. Nejeden řidič ocení i další bonus, vyhne se nervy drásajícímu hledání parkovacího místa v turisticky hojně navštěvovaných lokalitách,“ uvedl náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška (ANO). Dodal, že v zimě jsou speciální linky ideální zejména pro cesty běžkařů, kteří mohou využít spojení mezi jednotlivými výchozími body běžkařských tras, ale i pro cestovatele mířící za zimní turistikou.

„Ideální je dojet vlakem na Ostravici nebo zaparkovat na některém ze záchytných parkovišť a pokračovat TU-BUSem. Na trase mezi Ostravicí a Sepetnou zaplatí cestující 15 korun, mezi Ostravicí a Malenovicemi či Stýskalonkou bude jízdenka stát 30 korun. V Jeseníkách se zájemci přepraví za 40 korun,“ řekl Jan Širc, oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava, která provoz linek zajišťuje. Upřesnil, že na lince v Jeseníkách platí důchodcovské a studentské slevy, na linkách v Beskydech nikoliv. Speciální autobusové linky budou v provozu od 26. prosince do 2. ledna.

mtk kš

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama