REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Soutěž o 3 vstupenky na prohlídkový okruh do zámku Klášterec nad Ohří

Klášterecký zámek nově od 1. dubna tohoto roku připravil Zámek Klášterec nad Ohří několik novinek pro své návštěvníky. Tou největší a nejviditelnější je nové uspořádání prohlídkových okruhů. Hlavním okruhem samozřejmě zůstává Porcelánový okruh, který představuje rozsáhlou sbírku porcelánu Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Sbírka českého porcelánu v 21 sálech prvního patra zámku dokumentuje více než dvousetletou historii výroby porcelánu v Čechách. V dalších čtyřech místnostech jsou ukázky počátků světové výroby porcelánu – čínského, japonského a evropského z období 17. až 19. století. Součástí okruhu je prohlídka části knihovny hraběcí rodiny Thunů s 5000 svazky a představení sbírky minerálů. V té se nachází i minerály z naleziště v nedalekém Ciboušově, ze kterého pochází kameny zdobící např. kaple sv. Kateřiny a sv. Kříže na Karlštejně. Novinkou je také prodloužení času prohlídky – namísto původních 50 minut trvá nyní cca 85 minut – více času na prohlížení i případné dotazy.

Podobně se změnil také Pohádkový okruh – Pohádková země Vítězslavy Klimtové se starobylými loutkami Matěje Kopeckého byla doplněna expozicí českých pohádek ve sklepení pod věží. Navštívíte také tajuplný svět středověku, v němž spousta pohádkových příběhů vznikala anebo našla inspiraci. Expozice středověku představuje život v klášteře, ve městě, na vsi či na hradě. Dozvíte se, proč se Klášterec jmenuje Klášterec. Kdy a jak byly založeny hrady v okolí a proč nás dodnes tak fascinují. Také prohlídka tohoto okruhu trvá cca 85 minut.

Třetí novinkou jsou takzvané Volné okruhy – dvě expozice, které můžete navštívit bez průvodce. Zámecká věž nabízí expozici krušnohorských legend Věry Štefánkové pod názvem Bylo nebylo a nádherné výhledy do okolí Klášterce nad Ohří. Darovaný porcelán představuje jednu z nejucelenějších sbírek porcelánu od soukromých dárců. Expozice je doplněna historií porcelánek na našem území. Návštěvníci se mohou také seznámit s historií kláštereckého zámeckého parku, včetně ukázek ze zámeckého herbáře.

REKLAMA

Samostatným a pravidelným okruhem se v této sezoně stala prohlídka Thunské hrobky pod farním kostelem Nejsvětější Trojice. Do hrobky byly ukládány ostatky rodiny Thun-Hohenstein. Za zmínku jistě stojí barevný porcelánový rodokmen nad vstupem do krypty, jehož autorem je malíř Josef Bernášek.

Klášterecký zámek zcela jistě stojí za návštěvu, protože to, co uvidíte tady, neuvidíte nikde jinde.

O co soutěžíme?

Soutěžíme o 3 vstupenky na prohlídkový okruh dle vlastního výběru – podmínkou je rezervace termínu prohlídky. Losujeme 3 výherce.

Organizátor a pořadatel

Pořadatelem a organizátorem soutěže je: Agentura Paseo s.r.o., Šaldova 476/9, 186 00 Karlín, IČO: 09374655, provozující portál www.vyletnik.cz.

Poskytovatelem výhry je: Zámek Klášterec nad Ohří, Chomutovská 1, 431 51 Klášterec nad Ohří, IČO: 477 92 311

Průběh soutěže

Termín konání soutěžeod 17. 4. 2023 do 30. 4. 2023

Místo konání soutěže: Na webových stránkách Vyletnik.cz bude v termínu konání soutěže umístěn soutěžní formulář.

Soutěžící vyplní soutěžní otázky a své kontaktní údaje, které odešle formulářem online. Webové stránky zpracují odpověď, odešlou soutěžícímu informace emailem a v případě správných odpovědí na soutěžní otázky zařadí soutěžícího do slosování o ceny.

 
Slosování výherců proběhne 2. 5. 2023 v redakci organizátora. Slosování výherců bude provedeno elektronicky na bázi náhodného výběru, prostřednictvím online generátorů náhodných čísel. Výherci budou vyrozuměni e-mailem nejpozději druhý pracovní den po slosování výherců soutěže.

Výherci

Losujeme 3 výherce. Výherci budou vyrozuměni e-mailem. Tato soutěž se řídí pravidly pro soutěže organizované Agenturou Paseo.

REKLAMA

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR - Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA