Slavnosti Dotkni se Písku 2019 aneb zábava na každém kroku

Městské slavnosti Dotkni se Písku na začátku června opět zaplní město hudbou, tancem, divadlem, historií a další zábavou. Od 7. do 9. června na Velkém náměstí, Alšově náměstí a v Palackého sadech vyrostou scény, na kterých budou vystupovat hvězdy českého showbyznysu i desítky místních souborů a umělců. Doprovodný program opět oživí také Parkány, Bakaláře, Lení kino, a další místa ve městě.

Reklama

V letošním roce se mohou návštěvníci opět těšit, že vstup na slavnosti v centru města je zdarma. Program slavností je poskládám tak, aby si na nich to své našel každý – napříč generacemi a hudebními žánry. „Na Velkém náměstí vystoupí například Olympic, Hana Zagorová, Mňága a Ždorp, František Nedvěd nebo Ilona Csáková,“ uvedl ředitel Centra kultury města Písek Josef Kašpar, který doplnil, že Velké náměstí bude ve znamení velkých koncertů, historické ceremonie a tradičně také vystoupení místních souborů. „Historická ceremonie tentokrát půjde proti proudu času. Vydáme se od Marie Terezie možná až do doby Keltů.“ naznačil Kašpar.


Další dvě podia vyrostou na Alšově náměstí  a v Palackého sadech. Program na Alšově náměstí bude především pro děti a velmi mladé publikum –  vystoupí zde například rapper a básník Lipo, kapela Brixtn, uskuteční se workshop s bublifukem a k vyzkoušení bude i lezecká stěna. V Palackého sadech zazní především lidová hudba, folková hudba a dechovka. V sobotu odpoledne nebudou chybět interpreti známí z TV Šlágr.

Historické workshopy, divadlo a zábavu pro děti najdete tradičně na Parkánech. Tento program zajišťuje z velké části písecký Dům dětí a mládeže. V pátek od 14:30 a v sobotu od 10 hodin budou v horní části Parkánů pro děti připraveny tvůrčí dílny, venkovní herna, lukostřelnice a také se jim otevře Zvířátkov (Centrum environmentální výchovy). Dolní část Parkánů bude vyhrazena pro loutková divadla, divadla pro děti a vystoupení dětských skupin a souborů. Program na Parkánech bude v pátek i v sobotu vždy do 19 hodin.

Sobotní program ve městě vyvrcholí ve 23:15 slavnostním ohňostrojem nad řekou.  V neděli zakončí slavnostní víkend bohoslužba. Po celou dobu slavností bude možné si u stánků kromě občerstvení zakoupit také řemeslné výrobky.


Do městské slavnosti se zapojí i mnoho místních skupin, spolků i samostatných umělců, ať už v rámci hlavního programu nebo doprovodné části. Akci pořádá a koordinuje Centrum kultury města Písku za podpory města Písku a ve spolupráci s dalšími organizacemi. Vstup na městskou slavnost je zdarma s výjimkou některých doprovodných akcí.  

Oficiální web slavnosti www.dotknisepisku.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama