Školní výlet do minulosti? Navštivte Skanzen v Zemi Keltů

Řešíte, kam s dětmi na školní výlet, aby to pro děti byla zábava, ale zároveň doplněk k vyučovaným předmětům? Aby se děti vyřádily a zároveň se dozvěděly něco o naší historii hravější formou? Aby se dostaly na chvíli do přírody a viděly, jak žili naši předkové s přírodou v souladu? Odpovědí vám může být návštěva Země Keltů! Skanzen v Zemi Keltů nabízí programy pro školy, které si sami můžete sestavit z jednotlivých tematických modulů podle preferencí dětí i učitelů.

Reklama

Jednotlivé moduly trvají jako školní hodina – 45 minut a jsou vhodné pro děti základních a středních škol, Pravěk všemi smysly dokonce pro žáky mateřských škol.

Co moduly například zahrnují?

Děti se seznámí s vývojem stravy a zemědělství, vyzkouší si mletí na kamenném mlýnku, upečou si obilné placky, ochutnají typické keltské dobroty.

Dozvědí se o i kovech a technologiích jejich zpracování používaných v pravěku, vyrobí si vlastní keltskou minci.

Projdou si základy přežití v přírodě, vyzkouší si různé způsoby rozdělávání ohně – třením dřev, křesáním.

V jiném modulu je možné poznat význam včel v ekosystému a prakticky se seznámit s možnostmi využívání včel a jejich produktů.

Náplní modulu hrnčířského je seznámení s vývojem hrnčířského řemesla a se základními postupy.

Provedeme vás také cestou výroby látek a oděvů od prvních vláken až po šaty. Účastníci si vyrobí náramek nebo záložku.

Lze navštívit i speciální expozici v domě náčelníka, kde si žáci prohlédnou keltské šperky, zbraně a další luxusní vybavení. Nebude chybět ani dobová převlékárna.

Skanzen je možné navštívit i s mateřskými školami – hravě a se zapojením všech smyslů poznají děti život našich předků – prohlédnou si kožešiny zvířat, očichají bylinky, ochutnají sušené ovoce, udělají si bojové malování, zahrají si na pravěké hudební nástroje a uvidí vykřesání ohně pomocí kamínku a ocílky.

Více informací o modulech, jejich kombinacích a přihlašovací formulář najdete na webu: Řemeslné/programové moduly 2022 – Země Keltů (zemekeltu.cz)

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama