REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

SKIBUS v Jeseníkách

2. 3. 2020
SKIBUS zaznamenává 100% nárůst zájmu turistů. Za první měsíc přepravil na 4 stovky turistů.
Když Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu obnovilo provozování SKIBUSU v Jeseníkách vzbudilo to spoustu reakcí. První rok byl opravdu rokem testovacím a také měl za úkol zjistit zájem cílové skupiny a najít ty nejlepší časové termíny pro jeho provozování v letech následujících.
Od začátku je SKIBUS namířen především na milovníky bílých stop, kteří se díky němu dostanou do vrcholových partií Jeseníků a mohou si užít nádherné výhledy na běžecké jesenické magistrále. Doprava běžkařů na Červenohorské sedlo by měla pomoci vyřešit i nepříjemnou dopravní situaci, která se zde opakuje každý víkend a v době jarních prázdnin lokalit Olomouc a Brno. SKIBUS tak vyváží dvakrát denně turisty a návštěvníky z Jesenicka a Šumperska na Červenohorské Sedlo. Lze si tak pohodlně naplánovat svůj výlet a odpoledne se vrátit SKIBUSem zpět.
Důležitým faktorem je i přímá návaznost na vlaky přijíždějící do Jeseníku od Ostravy a Olomouce a do Kout nad Desnou z Olomouce a Brna. Například přímý vlak z Olomouce do Jeseníku vyjíždí v 6.56 a díky návaznosti spojů můžete do stopy nastoupit už v 9.35. Nebo vyrazit z Olomouce v 7.33 do Kout nad Desnou, kde po příjezdu na vás čeká již vyhřátý SKIBUS. V bílé stopě budete také v 9:35.
„Jsme rádi, že se SKIBUSu v jeho druhé obnovené sezóně daří a jsme přesvědčeni, že si najde své pevné místo v dopravní obslužnosti Jeseníků. Je před námi ještě hodně práce, jak jej pevně upevnit do systému dopravní obslužnosti obou dvou krajů, ale věřím, že po doložení výsledků jeho využitelnosti se nám to podaří. Rádi bychom jej na příští rok rozšířili i na lokalitu Skřítku a vyšli vstříc tak obyvatelům Šumperka a Rýmařovska.“ uvedl ředitel J-SCR Tomáš Rak
Financování SKIBUSU zatím probíhá vícezdrojově a podařilo se do něj kromě Olomouckého kraje a obcí zapojit i soukromé subjekty.
„Ano SKIBUS je zatím prodělečný projekt našeho sdružení, ale to je přece každá veřejná dopravní obslužnost. Vloni se nám podařilo získat příspěvek Olomouckého kraje a zbytek jsme dofinancovali z našeho rozpočtu. V letošním roce doufáme, že nám opět pomůže finančně Olomoucký kraj, i když jej budeme žádat jen o polovinu loňské částky, protože se nám podařilo zajistit tři soukromé subjekty k dofinancování provozní ztráty. Další finance snad posbíráme od dotčených měst a obcí a výslednou provozní ztrátu opět dofinancuje naše Sdružení. Předpokládám, že výsledek i díky většímu zájmu turistů bude znatelně lepší. Děláme to pro návštěvníky a turisty Jeseníků a jsme přesvědčení, že to ocení. Máme spoustu pozitivních zpětných reakcí.“ dovysvětlil Rak.
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA