Sezóna na hradě Helfštýně ještě nekončí

Veteráni na Helfštýně (Přerovsko – Hrad Helfštýn) V neděli 14. října se sjely na hradě Helfštýně historické motorky a automobily, které se tak již tradičně loučí se svou aktivní sezónou. Sraz pořádal Oldtimerclub Helfštýn o jehož činnosti a chystaných akcích na příští rok se můžete informovat na www.oldtimer-helfstyn.cz.

Loučení veteránů však neznamená konec sezóny pro hrad Helfštýn. Ten je otevřen do konce října denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin. S průvodcem se kromě seznámení s historií a architektonickým vývojem hradu podíváte do expozice uměleckého kovářství, historické mincovny a galerie s výstavou prací studentů Střední soukromé umělecké školy AVE ART z Ostravy. Samostatně lze na 3. nádvoří vystoupit na vyhlídkovou věž, kde je nainstalovaný dalekohled. Na 2. nádvoří je v provozu hradní restaurace.V listopadu je turistům umožněna prohlídka areálu hradu vždy o víkendech od 9 do 16 hodin, ale to již bez výstav. V říjnu je vstupné do hradu 30, 20 a 10 Kč (dospělí, studenti a senioři, žáci ZŠ). Do 6 let je vstup zdarma. V listopadu je vstupné 15, 10 a 5 Kč. Navíc o státních svátcích 28.10. a 17.11. je vstup do hradu zdarma.
Informace pro vozíčkáře: celý areál hradu je přístupný, z interiérů jsou bezbariérové restaurace, prodejna suvenýrů a WC. Další informace na www.helfstyn.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama