Setkejte se s legendou Pilsner Urquell

Každá země má své symboly a legendy. Mezi ty české patří plzeňský ležák Pilsner Urquell, který se zrodil před více než 170 lety. Chcete-li se na vlastní oči podívat, jak vzniká legenda, která se rychle proslavila po celém světě a dodnes reprezentuje české pivovarnictví, musíte se vydat do Plzně.

Reklama

Plzeň je přezdívaná hlavním městem piva. A ne nadarmo. Pivo se zde vařilo už od dob jejího založení na konci 13. století. Ale celosvětový věhlas získalo pivo z Plzně až po vzniku Měšťanského pivovaru, dnešního pivovaru Plzeňský Prazdroj. Zde byla 5. října roku 1842 uvařena první várka piva, jak ho známe dnes –  řízný, lahodný spodně kvašený ležák zlatavé barvy se sněhobílou pěnou. Sláva plzeňského piva se rychle rozšířila po celém světě a od té doby se stalo inspirací pro více než dvě třetiny všech na světě vyrobených piv s označením pils, pilsner či pilsener.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Pivovar Plzeňský Prazdroj je moderním pivovarem, který zároveň patří mezi unikátní industriální památky a roku 2008 se získal status certifikovaný bod Evropské cesty průmyslového dědictví, který je označením pro nejvýznamnější a nejatraktivnější evropské industriální památky.
Na prohlídce pivovaru navštívíte autentická místa, kde se pivo Pilsner Urquell vaří od dob svého vzniku. Ochutnáte suroviny, ze kterých se slavný ležák vyrábí. Prohlédnete si srdce pivovaru – historickou a současnou varnu, panoramatické kino, síň slávy či moderní stáčírnu s kapacitou 120 000 lahví za hodinu. Na závěr se vydáte do historických pivovarských sklepů, kde, pokud jste starší 18 let, ochutnáte nefiltrované pivo Pilsner Urquell čepované přímo z dubových ležáckých sudů. Prohlídku pivovaru můžete navštívit každý den po celý rok a za každého počasí. Vyhledejte si aktuální časy prohlídek.

Dárky a suvenýry značky Pilsner Urquell

Návštěvu rodiště slavného českého ležáku si i doma můžete připomenout originálním suvenýrem.  Dárková prodejna Pilsner Urquell na nádvoří pivovaru nabízí široký sortiment značkového zboží od klasických suvenýrů a dárkově baleného piva, přes originální pivní sklenice a korbele až po golfové oblečení, který Pilsner Urquell sponzoruje. Pokud se do Plzně nedostanete, můžete si plzeňské suvenýry zakoupit i v e-shopu z pohodlí domova.

K dobrému pivu nesmí chybět tradiční česká kuchyně

Návštěvu pivovaru doporučujeme završit posezením v restauraci Na Spilce, která je s kapacitou 550 míst největší pivnicí v Čechách a nabízí výtečnou tradiční českou kuchyni a výborně ošetřené pivo Pilsner Urquell.

Pivovar Plzeňský Prazdroj
U Prazdroje 7, Plzeň
T: 377 062 888
Otevřeno denně.
http://www.prazdrojvisit.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama