Rýmařov a okolí v zimě

Na Rýmařovsko se můžete vydat i v zimě a určitě nebudete zklamaní. Jen boty vyměňte za lyže, prkna a běžky. V lokalitě Malá Morávka – Karlov pod Pradědem se nachází známá a rozsáhlá lyžařská oblast, která nabízí více než 10 km upravených sjezdovek od modré až po černou. Pro náročnější běžkaře jsou vhodné stopy v Nové Vsi, kde se dá napojit na páteřní Jesenickou lyžařskou magistrálu. LBT s nástupem v dalších obcích Rýmařovska jsou svým rozsahem a umístěním v nenáročném terénu vhodné zejména pro rekreační lyžaře, děti i seniory. Pokud fouká dobrý vítr, o který na Rýmařovsku není nouze, máte možnost na kopcích vyzkoušet i snowkiting. Pro milovníky adrenalinu je v Horním Městě pořádán závod v motoskijöringu.

Reklama

Hrubý Jeseník poskytuje velmi dobré sněhové podmínky, sněhová pokrývka dosahuje výšky 120 – 200 cm, na Pradědu průměrně 160 cm. Nejvíce sněhu bývá v březnu, ještě v květnu se dá na odvrácených svazích lyžovat. Na hřebenech vanou časté větry, bývají zde husté mlhy. Východní svahy od Petrových kamenů až po Velký Máj při hlavní hřebenovce a svahy Červené hory jsou ohrožovány lavinami.

Pro lyžaře-sjezdaře je vybudováno několik velkých areálů – v Karlově,  u Ovčárny a Pradědu, u Ramzové, v oblasti Červenohorského sedla, další areály najdeme u Dolní Moravice a Malé Morávky, u Staré Vsi a Klepáčova a v údolí Desné. Sjezdovky jsou upravovány a v případě potřeby zasněžovány.

Pro běžkaře je připravena řada tratí, z nichž nejvýznamnější, a také nejhezčí v našich horách, je jesenická hřebenovka od Ramzové na Skřítek. Kromě toho existují běžkařské tratě v okolí Rýmařova, Horního Města, Dolní Moravice, Malé Morávky a Břidličné.

Lyžařský areál Praděd – nazývaný „Moravským ledovcem“ láká především svými přírodními krásami a vynikajícími sněhovými podmínkami. Okolní terény uspokojí příznivce sjezdového i běžeckého lyžování od konce října do konce dubna. Vhodné podmínky zde najdou jak začátečníci, tak také pokročilí lyžaři. Na severních svazích Petrových Kamenů je nejvýše položené středisko v ČR: 1235 – 1445 m n. m.

Ať už se na Rýmařovsko vydáte v kteroukoli roční dobu – drsná, ale nádherná příroda Vás okouzlí a do Jeseníků se budete rádi vracet.

Aktuální informace o stavu tras najdete na webových stránkách:

https://www.bilestopy.cz/jeseniky

www.holidayinfo.cz

https://www.inforymarov.cz/cz/sport/ski-arealy

https://www.rymarovsko.cz/zimni-sporty/bezecke-lyzovani.html

https://www.rymarovsko.cz/zimni-sporty/sjezdove-lyzovani.html

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063484655297

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama