REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 23.9. a svátek má Berta
V okolí

Retro Train jede v roce 2023 do Albánie!

Letošní rok je plný železnicích lahůdek. Nedávno jsme vypravili druhý ročník našeho Retro expresu Slovenskem a tím to rozhodně nekončí! Rozhodli jsme se, že tento rok pro vás uděláme speciál – zvláštní vlak v Albánii s legendárním Čmelákem řady 771!

Albánie má nejmladší železniční síť v Evropě vůbec, ale zato nejméně hustou a také velmi zanedbanou. To je důvodem, proč je většina tamních tratí mimo provoz v havarijním stavu. Albánie má momentálně dvě železniční tratě, na kterých provozuje osobní dopravu. Rozhodli jsme se, že na těchto tratích se svezeme a během dvou dní si tak projedeme celou síť pro osobní dopravu. Na trati Elbasan – Durres to bude běžný osobní vlak podle jízdního řádu a na trati Shkoder – Gjorme – Shkoder to bude speciální vlak vypravený jen pro nás.

Věřte, že tohle bude dobrodružství! Albánie. Foto: ©Jakub Suchánek

Termín a program

Termín výjezdu plánujeme na 24. – 29. října 2023. Společně budeme organizovat pouze cesty po tamní železnici. Tyto cesty se uskuteční ve čtvrtek 26. října a v sobotu 28. října. Jde o velmi specifickou a neznámou krajinu a rozhodně se nejedná o dovolenou vhodnou pro rodiny s dětmi. Účastníkům železničního putování dáme k dispozici náš itinerář a celý program tak mohou strávit s námi. K dispozici budou samozřejmě také fotopasy. Přesný termín a program včas upřesníme po červnové aktualizaci jízdního řádu.

REKLAMA

Cena

Cena se bude odvíjet podle počtu účastníků společných jízd. Tento výlet chceme zorganizovat pro malou skupinu kolem 10 lidí. Při tomto počtu by cena neměla přesáhnout 4000 Kč. V této ceně bude zahrnuto pouze jízdné za objednané a veřejné vlaky, cena nezahrnuje transfery, ubytování a stravu.

Zajímá tě více nebo máš nějaké otázky ohledně zájezdu do Albánie? Napiš nám na [email protected]!

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA