Regiontour 2011

Tradiční tandem veletrhů cestovního ruchu

Datum konání: od 13. do 16. ledna 2011, Brno- výstaviště

Pořadatelé přicházejí s řadou zajímavých novinek v expozicích i v doprovodném programu. První dva dny budou především setkáním profesionálů v cestovním ruchu, ale páteční odpoledne a víkend osloví široké spektrum návštěvníků.

Reklama

Ti, kdo mají o cíli své příští cesty jasno, na brněnském výstavišti získají detailní informace a vyberou si z konkurenčních nabídek cestovních kanceláří, ubytovatelů, dopravců aj. Dosud nerozhodnutým cestovatelům veletrhy GO a REGIONTOUR přinesou spoustu inspirace k dalšímu putování a pro všechny je připraven bohatý zábavný program.
Regiony zblízka
Dvacátý ročník veletrhu REGIONTOUR provede návštěvníky po krásných místech a turistických zajímavostech celé České republiky i Slovenska. Po dvou desetiletích podpory incomingu a jeho cílené propagace je naprostá většina potenciálních cílů podrobně popsána a zmapována v turistických materiálech, které budou návštěvníkům k dispozici na každém stánku. Navíc mohou v pavilonu P okusit autentickou atmosféru jednotlivých regionů s jejich typickým folklórem, kuchyní či řemeslnou tradicí. K účasti se hlásí všechny kraje a největší turistické regiony České republiky, opět nechybí ani vystavovatelé ze Slovenska. K nováčkům ročníku patří Mikroregion Kuřimka, Kúpele Dudince, Muzeum Boskovicka nebo rekreační centrum Sepetná. Určitě nepřehlédnete ani rozsáhlý stánek Asociace hotelů a restaurací, kde proběhne gastronomický doprovodný program „Ochutnej krajové speciality!“.
Za inspirací ke vzdálenějším cestám se návštěvníci vydají do sousedního pavilonu F. K novinkám zde patří pódiový program „Ochutnej svou dovolenou, než ji koupíš!“, interaktivní dětský koutek „CK dětský svět“ a samozřejmě také rozšířená nabídka vystavovatelů.

REGIONTOUR ožije hudbou, tancem, ale i tradičními řemesly

Folklórní soubory z Čech i Moravy, cimbálová muzika, šermíři, mažoretky, ale také exotické tanečnice nebo mistři světa v cyklistice a triatlonu. Ti všichni se od čtvrtka do neděle vystřídají na pódiu, které opět vyroste v centru pavilonu P. K příjemným překvapením letošního programu patří třeba Dívčí saxofonový orchestr z Luhačovic nebo taneční skupina Grimmy ze slovenského Prešova, která se blýskne exotickým tancem. V sobotu od 14.30 hodin si nesmíte nechat ujít „Magický svět bublin aneb Bubbleshow“ Matěje Kodeše, což je bublinářský světový rekordman. Folklórní tradice letos předvádějí jak dětské soubory, tak ostřílená Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem, která v několika vystoupeních předvede i ukázky tradičních tanců. A nepůjde o ledajaké představení, vždyť mužský tanec verbuňk z Moravského Slovácka byl zapsán na seznam nehmotného světového kulturního dědictví UNESCO a valašský odzemek o tento zápis usiluje. K příjemné atmosféře přispějí také Domažlická dudácká muzika nebo hudební skupiny Koňaboj a Karel Gott Revival Morava.

Z pódia samozřejmě zazní i zajímavé informace. Klub českých turistů zde ve čtvrtek pokřtí Atlas turistických zajímavostí, následuje slavnostní zahájení výstavy „Největší galerie znaků měst a obcí ČR“ a v podvečer slavnostní vyhlášení výsledků soutěží Velká cena cestovního ruchu, PROFI GO, TOP GUIDE junior a REGION REGINA 2011. V sobotu od 14 hodin se návštěvníci mohou zúčastnit besedy s Ivetou Toušlovou a Josefem Maršálem – tvůrci a moderátory úspěšného televizního pořadu Toulavá kamera. Jihočeské sdružení Pohádkové království v sobotu na pódiu vyhlásí výsledky 14. ročníku soutěže „O nejhezčí turistickou pohlednici České republiky“. To jsou ovšem jen některé z bodů nabitého programu, který v pavilonu P poběží nepřetržitě po celé čtyři veletržní dny.
V těsném sousedství pódia se návštěvníci navíc mohou seznámit s tradičními řemesly českého a moravského venkova. Poprvé v historii veletrhu REGIONTOUR se přímo v pavilonu otevře řemeslný jarmark se stánky 33 řemeslníků z téměř celé České republiky. A nabídka je to zajímavá jak svým rozsahem, tak formou. K vidění totiž budou nejen hotové produkty tradičních profesí, ale i živý proces jejich výroby.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama