REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 1.10. a svátek má Igor
V okolí

Regionální muzeum v Teplicích – největší muzeum v Ústeckém kraji

Regionální muzeum v Teplicích

Zámecké nám. 517/14, 415 01 Teplice, Česko, Zobrazit na mapě

Regionální muzeum v Teplicích (RMT) je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, která se specializuje na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech.

Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Muzeum sídlí v budově zámku, který se nachází v nejstarší části lázeňského města Teplice, obklopený rozsáhlou zahradou, na místě, kde ve 2. polovině 12. století založila královna Judita klášter benediktinek. Uvnitř zámeckých budov jsou dochovány původní interiéry jako např. renesanční sál s malovaným kazetovým stropem, rokokový sál s bohatou štukovou výzdobou či pokoje s dobovým zařízením.

Návštěvníci si mohou prohlédnout muzejní expozice zaměřené na archeologii, geologii, zoologii, historii, lázeňství, numismatiku a výtvarné i užité umění. Do návštěvnického okruhu je zahrnuto i vnitřní nádvoří zámku s vyznačeným půdorysem klášterní basiliky a moderní expozicí „Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích“, která je umístěna v tzv. románském křídle zámku. Součástí tohoto prohlídkového okruhu je, kromě umělé jeskyně – grotty ze 17. století a malovaného sálu, i románská krypta s výjimečně zachovalým interiérem, jímž se řadí mezi nejvýznamnější památky románské doby v Čechách.

Vedle stálých expozic můžete v teplickém muzeu celoročně navštívit i řadu zajímavých výstav.

Kalendář akcí pro toto místo

Regionální muzeum v Teplicích
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA