Rajnochovice vyhlásily sbírku na obnovu vyhořelé turistické chaty na Tesáku

Rajnochovice (Kroměřížsko) 14. února (ČTK) – Obec Rajnochovice na Kroměřížsku vyhlásila sbírku na obnovu turistické chaty na Tesáku v Hostýnských vrších, která v lednu kompletně shořela. Zájemci mohou ode dneška posílat peníze na transparentní účet číslo 6181035399/0800. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí krajského úřadu Soňa Ličková.

Reklama

Chata stála právě v katastru Rajnochovic. Podle starostky obce Jaroslavy Jurčové (Sdružení nezávislých kandidátů) se sbírka bude konat výhradně shromažďováním peněžních prostředků na zvláštním bankovním účtu. „Jiná forma, například pokladničky nebo hotovost, nejsou povoleny,“ uvedla starostka.

Požár oblíbené turistické chaty způsobila podle hasičů technická závada. Dřevěná chata vzplála v noci z pátku 28. na sobotu 29. ledna. Oheň jedno z ikonických míst Hostýnských vrchů zcela zničil, budova je zbouraná. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 12 milionů korun.

Rozsáhlý požár chaty likvidovalo osm desítek hasičů. Vyhlášen byl třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu, na místě zasahovalo 16 jednotek. V objektu ze 30. let minulého století byli v době vypuknutí požáru dva lidé, hořící budovu stihli opustit.

Turistická chata stála u silnice II/437, která Hostýnské vrchy protíná. Dřevěná budova s restaurací byla pro mnoho lidí výchozím místem pro pěší vycházky, túry a v zimě také vyjížďky na běžkách.

chv hj

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama