Putování po projektech: Den v Muzeu Berlova vápenka

Muzeum Berlova vápenka v Třemošnici otevírá ve čtvrtek 25. srpna své brány. Nachází se v jedné části původní vápenky, která byla v roce 2009 rekonstruovaná z prostředků EU. Přijměte naše pozvání.

Reklama

Co vše bude během dne možné navštívit?

Celým prostorem si budete moci projít volně nebo využít možnosti komentované prohlídky s odborným průvodcem. V rámci svého vyprávění nás zavede do historie a dozvíme se, jak vápenka fungovala v dobách dávno minulých. Pohlédneme také do nitra pece, kde září oheň. Ale nebojte, určitě se nespálíme, jedná se totiž o imitaci. Třešničkou na dortu bude možnost postavit se dovnitř pece a obdivovat vysoký komín přímo nad námi. Zavítáme i do přilehlého Zemědělského muzea, které svojí expozicí dokreslí dobu, kdy vápenka fungovala. 

A na jaký doprovodný program se můžete těšit?

Veškerý pestrý program v průběhu dne bude zdarma.
Budete si moci vyzkoušet virtuální realitu nebo si vyrobit vlastní odznáček. Čekat na Vás bude také kolo štěstí a pokud vyhrajete, odnesete si malý dárek.

Pro děti bude připravena dílnička, ve které si budou moci akrylovými barvami namalovat kamínek. 
Vaše ratolesti také budou moci navštívit různá stanoviště, kde budou plnit lehké úkoly nebo zodpovídat různé otázky, po jejichž splnění budou odměněni drobnými cenami.  

Z kapacitních důvodů prosíme o registraci na komentované prohlídky předem. Kontaktní osoba: Radka Kozlová, Eurocentrum Pardubice tel. 739 682 806, email radka.kozlova@mmr.cz.

Kdy: 25. 8. od 10 do 17 hodin
Kde: Bertolova vápenka, Třemošnice

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama