Putování kolem města Třemošnice

Třemošnice se nachází v srdci Železných hor, kde nechybí nádherná příroda, smíšené lesy, mírné kopce, řeky, potoky i rybníky.

Reklama

Kromě nejznámějších míst jako je hrad Lichnice, muzeum vápenictví – Berlova vápenka, Lovětínská rokle, Dívčí kámen či Žižkův dub tady máme i další zajímavá místa a okruhy.

Tentokrát bychom vás pozvali k řece Doubravě a na hřeben Železných hor. Je to okruh 15 kilometrů dlouhý. Začátek je v Třemošnici na náměstí a po žluté turistické značce se vydáme podél Zlatého potoka směrem k řece Doubravě. Údolím řeky dojdeme až do Pařížova. V Pařížově se rozloučíme s řekou Doubravou a vydáme se do Běstviny a pak na hřeben Železných hor (po modré turistické značce). Po hřebeni nás povede červená značka na Župandu, místo, kde žil a tvořil malíř Jan Prucha, ke kapličce sv. Jana, do Hedvičina údolí, a nakonec nás dovede zpět na náměstí v Třemošnici. Cestou si užijte osvěžení v údolí řeky Doubravy, dechberoucí ticho ve stínu vzrostlých buků na hřebeni i 119 schodů při sestupování do Hedvičina údolí. Přijďte si to užít.

www.tremosnice.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama