REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

První víkend bez dítěte? Co podniknout?

24. 8. 2023

Už je to pár měsíců, co jste na porodním sále poprvé vzali do rukou svého malého potomka, z uzlíčku, který byl závislý na vaší přítomnosti se stal malý človíček, který zvládne být nějakou dobu bez vás. I u prarodičů nebo strýčků a tetiček mu je dobře, vy si tak po dlouhé době můžete s partnerem vyrazit zase jen sami dva. Co podniknout?

I vy a partner si zasloužíte chvíli pro sebe

Zatím se na to, až si s partnerem někam vyrazíte, těšíte, nejspíš ale přijde chvíle, kdy začnete pochybovat a možná si i vyčítat, že potomka s sebou neberete. Uklidněte se, on to bez vás pár hodin nebo dnů zvládne, obzvlášť, když bude s někým, koho zná a cítí se s ním dobře a bezpečně. Jinam byste ho přece nedali. I vy s partnerem si potřebujete zase užít jeden druhého bez toho, abyste se starali a dávali pozor na někoho dalšího. Potřebuje to i váš vztah, který se poslední dobou nejspíš zasekl na jednom místě.

Víkend uplyne jako voda

Možná jste už byli sami dva pryč na pár hodin, během kterých jste si zašli do kina nebo na večeři, víkend je přece jen o něco delší. Ze začátku si možná budete připadat nesví, ale uteče to jako voda a vy zase budete všichni spolu, navíc si odpočinete a na tváři se vám zase usadí šťastný výraz. Jenže kam vyrazit? Nejspíš nechcete nikam extra daleko, abyste zůstali poblíž, kdyby náhodou. Na druhou stranu si ten čas chcete pořádně užít, kdy se vám to zase poštěstí vyrazit sami dva?

REKLAMA

Tip číslo jedna: Příjemný hotel v dojezdové vzdálenosti

Porozhlédněte se po okolí a prozkoumejte, zda některý z hotelů, kam dojedete v rozumném čase, nenabízí romantický víkend pro dva, ideálně i s jídlem. Polopenze je skvělá věc, nemusíte vařit, přitom si během dne můžete vyrazit na procházku nebo zůstat v hotelu a zajít si do wellness nebo vířivky pro dva. Nejste vázaní časem oběda, je jen na vás, zda a kdy si na něj dojdete.

Tip číslo dva: Co chcete během víkendu bez dítěte dělat?

Od věci není ani popřemýšlet o tom, co chcete během víkendu zažít nebo podniknout. Nebudete muset vařit, nečeká vás žádný úklid hraček, praní, žehlení ani úklid. Všechny starosti hodíte za hlavu, dělat můžete, co chcete. Jen se přiznejte, že existuje něco, co vám schází. Jsou to procházky? Výlety do knihkupectví? Pobyt v bazénu nebo sauně? Popovídejte si o tom s partnerem a naplánujte si, co budete dělat.

Tip číslo tři: Zažehněte zase jiskru vašeho vztahu

Že váš vztah rodičovstvím tak nějak zevšedněl? Už není tak žhavý jako dřív? Co si tak zajít na intimní partnerskou masáž? Pokud hotel žádnou párovou masáž nenabízí, nezoufejte. Napusťte si vanu, objednejte si šampaňské, do koupele přidejte pár kapek esenciálního oleje a pak si vzájemně dopřejte uvolňující masáž.

Tip číslo čtyři: Najděte si společného koníčka

Víkend bez dětí je ideální k tomu, abyste si našli něco, co bude bavit vás oba a můžete to zároveň podnikat společně. Může jít o tancování, sport, návštěvu koncertu nebo něco úplně jiného. Až se vrátíte domů, můžete v tom pokračovat, na tu chvíli vám dítě jistě někdo pohlídá.

Víte, že nemusíte nutně hledat nic nového? Možná máte starý koníček, který šel poslední dobou stranou. Co se k němu zase vrátit?

Tip číslo pět: Zavzpomínejte na dobu před rodičovstvím

Kam jste jezdili předtím, než jste se stali rodiči? Kde jste trávili čas? Vyrazte tam a zavzpomínejte, jaké to bylo. Vašemu vztahu to určitě prospěje. Byly to hory, po kterých jste vyráželi na túry a výšlapy? Nějaká víska na Moravě, kde jste navštěvovali vinice, popíjeli víno, tančili a žili jeden pro druhého? Nebo jste jeli do nějakého zapadlého kempu, který jste měli skoro jen sami pro sebe?

Tip číslo šest: Odvažte se

Nemyslete na to, že jste rodiče a musíte brát ohledy na to, že máte potomka. Teď tu s vámi není a vy si můžete prostě užívat. Vydat se můžete i tam, kde děti nejsou vítané, třeba se ubytovat na zámku, spát v posteli s nebesy a snídani si nechat donést do postele třeba v poledne. Nebo se vydejte na několikadenní plavbu lodí. Nic romantičtějšího snad ani neexistuje.

Foto: ©Freepik.com

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA