Průlomové Mendelovy dny, aneb otec genetiky překvapuje i dnes

Do Brna láká návštěvníky z celého světa nejen Petrov, Špilberk, Stará radnice či Vila Tugendhat, ale i odkaz zakladatele moderní genetiky Gregora Johanna Mendela. Průlomovými se stávají Mendelovy dny 3. – 4. listopadu 2021, na nichž bude prezentován nejnovější výzkum této mezinárodně uznávané osobnosti. Dějištěm akce je Mendelův refektář a Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity na Mendlově náměstí v Brně.

Reklama

Série diskuzí, prezentací a kulturních pořadů Mendel a ti druzí představí osobnosti spjaté s Mendelem, připomene dosah jeho studia na univerzitě ve Vídni a mnoho dalšího. Masarykova univerzita pozvala významné zahraniční odborníky N. Ch. Stensetha, G. Radicka a B. Fischerovou i domácí univerzitní znalce. Jaké zajímavosti odhalil nový výzkum, zjistíte 4. listopadu od 14:30 hodin v Mendelově refektáři.

Mendelovo muzeum. Foto: ©KIVA

V roce 2022 se naplní 200 let od Mendelova narození

Když pohlédnete na data ohraničující život Gregora Johanna Mendela (20. července 1822 – 6. ledna 1884), odvodíte významnou událost pro rok 2022: naplní se 200 let od jeho narození. Přední brněnské instituce v čele s Masarykovou a Mendelovou univerzitou už naplno připravují velkolepé oslavy včetně mezinárodní konference. První hosty přivítají i nové expozice Mendelova muzea.

Mezitím si určitě nenechte ujít skvělou atmosféru Brna na Mendelových dnech 3. – 4. listopadu 2021!

Foto: ©Mendelovo muzeum
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama