Provoněné zámky zvou k návštěvě

Některé hrady a zámky otevřou své brány i v listopadu a prosinci, aby návštěvníky pozvaly na prohlídky provoněnými místnostmi – pojďte se podívat na nazdobené šlechtické jídelní stoly, vánoční stromečky v komnatách, poslechněte si, jak se slavily Vánoce dříve a k tomu si na nádvoří dejte svařáka.

Zámek v Litomyšli
otevře své vánočně vyzdobené pokoje již o víkendu 29. a 30. 12. 2014, poté 27. a 28. 12. 2014. O šlechtických zvycích se dozvíte také ve Slatiňanech (www.zamek-slatinany.cz), kde jsou prohlídky plánovány na 20. – 26.12. Vánoční jarmarky můžete navštívit 13. 12. na Veselém Kopci, o den později potom na Slatiňanech. Kromě jarmarku nabízí Veselý Kopec další vánoční program, celoročně je zpřístupněna expozice Betlém Hlinecko.
22. 11. – 7. 12. se můžete těšit na vánoční program na Hrádek u Nechanic – kuchařky vám zde uvaří anglický punč! Prodávat se bude vánočního cukroví, perníčky i ozdoby. 4. – 7. 12. je pro vás připraven Advent v Ratibořicích, na Náchodě jsou vánoční prohlídky plánovány na 27. – 30. 11.

Reklama

Celoročně přístupný je zámek Sychrov, a to i v pondělí, navíc o víkendu 29. – 3 0. 11. zde proběhnou i tradiční vánoční trhy. O tomto víkendu začínají s vánočním provázením také na hradě Grabštejn (www.hrad-grabstejn.cz), na zámku Lemberk  (www.zamek-lemberk.cz) a Zákupy (www.zamek-zakupy.cz). Vánoční prohlídky, ale i koncerty budou na objektech i v prosinci. Nový rok můžete strávit třeba na zámku Hrubý Rohozec.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama