Příznivci cyklistiky a historie vyjedou na exkurzi po žateckých průmyslových pam

Druhý ročník Jarní cyklovyjížďky se bude věnovat industriální architektuře v Žatci. Vyjížďka s výkladem vyvrcholí návštěvou Dreherova pivovaru.

Reklama

Druhá městská cyklovyjížďka, kterou připravili nadšenci ze spolku A dál?, proběhne v sobotu 28. března. Sraz účastníků je ve 14 hodin ve Staré papírně, neboť letošním tématem jsou žatecké industriální stavby z 19. a 20. století.

Účastníky akce čeká organizovaná vyjížďka na kolech po průmyslových areálech s výkladem a zařazením do historického kontextu, který zajistí členky a členové A dál?. “Smyslem je ukázat Žatec z jiného úhlu, než je pohled chodce či motoristy a podpořit rozvoj jízdy na kole i zájem o dějiny města.” přibližuje za organizátory Eva Pettrichová. “Zakončení exkurze proběhne v areálu Dreherova pivovaru, kde zároveň pokřtíme prostory našeho nového spolkového zázemí.”

Spolek A dál? se totiž dohodl s městem Žatec na společném postupu v hledání vhodného investora pro objekt Dreherova pivovaru. Za přípravu komentovaných prohlídek a podíl na medializaci areálu má spolek A dál? možnost využívat podkrovní prostory přímo v jedné ze staveb někdejšího pivovarského komplexu.

Cyklovyjížďka je připravena ve spolupráci s Regionálním muzeem K. A. Polánka, účast na ní není zpoplatněná, ovšem proběhne v každém případě na vlastní nebezpečí účastníků a děti do 15 let se mohou připojit jen za doprovodu odpovědné osoby.
Spolek A dál působí v Žatci od roku 2017 a tvoří ho kolektiv mladých aktivistů, kteří se snaží zlepšit nakládání s veřejným prostorem, informovanost o dění ve městě a také zapojení obyvatel do městského rozvoje. A dál? pořádá architektonické procházky či veřejné debaty o aktuálním dění, zasloužil se o vypsání architektonické soutěže na prostranství před Zlatým chmelem v Podměstí nebo o vytvoření pocitové mapy města.


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama