REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Připravte běžky na jarní prázdniny!

23. 1. 2021


S lyžováním to v letošním roce není jednoduché. Většina skiareálů zůstává i nadále zavřených a zimní sezónu si tak nemůžeme užít naplno, jak bychom si přáli. Naštěstí běžkování prozatím zakázáno není a byla by škoda toho o jarních prázdninách nevyužít.

Není nad to odpočinout si od starostí a každodenního shonu na procházkách přírodou. Zimní krajina pod příkrovem sněhu má své kouzlo a milovníci běžkování to moc dobře vědí. Kam tedy letos o jarních prázdninách vyrazit na běžky? Pokud se chcete vyhnout davům, doporučujeme vzdát se oblíbených běžeckých magistrál a vyzkoušet méně známé stopy.

Perfektním zážitkem, který můžete spojit dokonce s ubytováním v Praze je návštěva Brdské pahorkatiny, která se nachází rozprostírá jen pár kilometrů od hlavního města. Cesta vede po brdských hřebenech je vhodná jak pro začátečníky, tak pro ostřílené sportovce. Začněte třeba v Černolicích a dojeďte až do středočeského Kytína. Tento zhruba 15 kilometrový úsek je údajně nejkrásnější z celé trasy.
Na rozhraní Středočeského a Jihočeského kraje lze najít i další malý běžkařský ráj. Běžkařské trati v regionu Čertovo Břemeno jsou zajímavou turistickou atrakcí stejnojmenného regionu. Míst, kde se na síť tratí napojit je několik, my doporučujeme zahájit projížďku nedaleko Tábora v obci Jistebnice. Zimní dovolenou v Táboře můžete spojit i s výlety po okolí, kde se nachází mnoho přírodních památek a zajímavostí.
Do třetice vás pozveme do Hradce Králové, kde jsou pro běžkaře upravené trasy v městských lesích. Pokud ve městě bydlíte a nebo si na období jarních prázdnin ubytování v Hradci Králové dopředu rezervujete, můžete se těším na to, že start běžkařských tratí budete mít na dosah ruky.

Ubytování pro vaše lyžařské výpravy si snadno zařídíte během pár kliknutí na českém rezervačním portálu Hotel.cz.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA