REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Příběh značky VERSACE: z mámina ateliéru k nesmrtelnosti

31. 10. 2020

Tuhle značku zná i ten, který ve světě módy není příliš znalý. Versace. Legendu světa krásy založil v roce 1978 Gianni Versace se svou sestrou Donatellou. Pokud byste si mysleli, že pod touhle značkou najdete jen luxusní oblečení, budete na omylu. Versace znamená také kosmetiku, doplňky, automobily a především parfémy https://makeup.cz/categorys/3/.

Jak vše začalo? Gianni Versace v dětství snil o kariéře klavíristy, rodiče pro něj plánovali dráhu architekta. Jenomže cesty osudu jsou nevyzpytatelné a Gianni se stal světoznámým módním návrhářem. Versace zdědil talent a smysl pro styl po své matce, profesionální krejčí. Synek začal v 18 letech pracovat v jejím ateliéru, pro vzorky oděvů jezdil do Londýna, Paříže a Říma. Versaceho i módní budoucnost navždy změnil den, kdy se o talentovaném návrháři v roce 1970 dozvěděl milánský businessman. Ten Versacemu nabídnul práci v hlavním městě módy a mladík neváhal ani minutu. 

O 8 let později už svět spatřil první kolekci dámského oblečení pod značkou Gianni Versace. „Svůdnost, extravagance a luxus v každém detailu,“ stálo v mottu módního domu. V kolekci oblečení byly přítomny motivy punkové kultury a pop-art prvky, které byly doplněny aristokratickými tendencemi. Takto oblečený muž nevědomky přitahoval pozornost, to vše díky kombinaci černé kůže, zlata a jasných potisků.

První butik Versace byl otevřen v Miláně v roce 1978. V průběhu let se sortiment značky rozšiřoval a popularita rostla s každou novou kolekcí. Na vytváření luxusního oblečení se používala řada různých materiálů, včetně hliníkové síťoviny, taveného kaučuku a kůže. Od založení značky Versace bylo po celém světě otevřeno více než 80 obchodů a butiků.

Hlava medúzy s vlasy, toť mírně mystické logo značky Versace. Návrhář sám vysvětlil výběr tak, že medúza symbolizuje krásu a kouzlo starořecké klasiky – ať už v umění nebo filozofii. Tahle syntéza krásy a jednoduchosti doslova hypnotizuje. Gianni byl velkým obdivovatelem starověké kultury a někdy tyto postavy používal ve svých kolekcích.

Ikony stylu. Gianni Versace poprvé ve světové historii módy představil koncept topmodelek. Tyto perfektní dívky se v 80. letech staly idoly milionů žen. Návrhář začal jednotlivým účastnícím svých přehlídek platit dvojnásobek mzdy, než bylo obvyklé – za výjimečnou eleganci a ideální parametry. Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Linda Evangelista, Naomi Campbell – tyto bohyně pódia začaly svou kariéru na módních přehlídkách Versace.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA