Před výletem si sjednejte cestovní pojištění

Léto je konečně tady, blíží se velké prázdniny. To přímo vyzývá k výletům do přírody a dovolené. Taky máte nějakou v plánu? A máte sjednané cestovní pojištění? Že ne? Honem to napravte!

Cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí

Reklama

Ať už vaše kroky povedou do zahraničí, nebo zůstanete tady v Čechách, sjednání cestovního pojištění by mělo být samozřejmostí. Nikdy totiž nevíte, co vás na cestách může potkat, nějaká ta jistota se hodí.

Víte, že mnozí z nás jeho sjednání podceňují a za hranice vyráží jen s celoročním pojištěním ke kartě? Jeho nevýhodou jsou nízké limity na léčebné výlohy, které pak musí hradit z vlastní kapsy. A že nejsou zrovna malé. Další, na co spoléháme, je evropský průkaz pojištění, který nám sice zaručí ošetření v členských státech EU, ale zase se může stát, že něco budete muset zaplatit z vlastních úspor.

Co všechno cestovní pojištění zahrnuje?

Součástí cestovního pojištění by měl být komplexní balíček služeb na cesty, do kterého patří:

  • Pojištění léčebných výloh, které mohou nastat v případě úrazu nebo nemoci.
  • Asistenční služby 24 hodin denně, a to v českém jazyce. Asistent na telefonu vám pomůže s cizojazyčnou komunikací, poradí, jak postupovat, vyhledá nejbližší zdravotní zařízení atd. Navíc, co si budeme povídat, když na vás ve vypjaté situaci bude mluvit někdo vaší řečí, i to vás trochu uklidní.
  • Úhradu zdravotní repatriace i případné repatriace ostatků
  • Pojištění některých sportů
  • Hrazenou zdravotní péči ve veřejných i soukromých zdravotnických zařízeních
  • Možnost bezplatného prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných situací ve vaší cílové destinaci

Víte, že součástí dobré pojistky by měla být i možnost sjednat si další připojištění? Nejčastěji jde o úrazové pojištění, které oceníte, když se na dovolené zraníte a pak nějakou dobu nebudete moci chodit třeba do práce, pojištění zavazadel, pojištění storna zájezdu nebo pojištění odpovědnosti za škody?

Stačí totiž chvilka nepozornosti a někdo vám ukradne tašku s věcmi, vy si pak musíte koupit nové. Nejednomu z nás se zase stalo, že z vážných důvodů nemohl na dovolenou odjet, jenže když je zaplacená, je třeba počítat se storno poplatkem. No a ta odpovědnost? Ani se nenadějete a nedopatřením někomu poškodíte oblečení nebo způsobíte zdravotní újmu, za kterou bude požadovat odškodnění. To se klidně může vyšplhat i na milionové částky. Kdo z nás je má a může je jen tak postrádat?

Na co si dát při sjednání pojištění na cesty pozor?

Nejdůležitějším parametrem pro sjednání pojištění na cesty jsou pojistné limity, záleží samozřejmě i na rizicích. Pokud plánujete během dovolené provozovat nějaký sport, vždy si zkontrolujte, zda se na něj pojištění vztahuje. A pojistné limity?

Ty nastavte podle toho, kdy a kam vyrážíte. Na dovolenou u moře v Evropě si nastavte limit aspoň ve výši 3 milionů Kč, na dovolenou mimo Evropu nebo zimní lyžařskou dovolenou na horách už si radši připlaťte a sjednejte si limit aspoň 5 milionů Kč.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama