Máte rádi loutky? Rádi si Vy a vaše děti společně hrajete a tvoříte? Vydejte se o prázdninách za zážitky do Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. Na loutky se tu nemusíte jen koukat, spoustu z nich můžete i sami vyzkoušet nebo si nějakou vlastní vyrobit! Navíc má muzeum otevřeno i v pondělí.
Pojďte si hrát do Magického světa loutek
Spejbl a Hurvínek, loutky Jiřího Trnky nebo opravdová rarita, vietnamská vodní loutka. To všechno a ještě mnohem víc najdete pod jednou střechou renesančního Mydlářovského domu v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi. O prázdninách na vás čeká navíc i speciální program. Každý všední den od 10 do 12 hodin můžete uplatnit svoji kreativitu v Otevřeném loutkářském ateliéru. Na každý den máme připravené jiné téma i materiál na tvoření. Kdo by se o muzeu a loutkách chtěl dozvědět víc, může se od 10 hodin také vydat na komentovanou prohlídku s našimi průvodci. Otevřený ateliér i komentovanou prohlídku mají návštěvníci zdarma ke každé zakoupené vstupence.
https://www.facebook.com/loutkyChrudim
https://www.instagram.com/mlk_chrudim/
S loutkami až do Betléma
Léto je dobou výletů a na výlet se letos vydávají i loutky z Chrudimi. V rámci spolupráce s Muzeem v přírodě Vysočina je můžete potkat každou prázdninovou sobotu v hlineckém Betlémě. Speciální loutkářský koutek s workshopem a loutkovým divadlem pro děti i hravé dospělé najdete v jedné z místních historických chaloupek.
Přijeďte za námi do východních Čech objevovat skrytá kouzla, jimiž vládnou jen loutky!